Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
15 kwietnia 2009 o godz. 15.15 w księgarni Mała Litera Art w MS2 przy ul. Ogrodowej 19 odbyła się uroczystość wręczenia nagród Punkt Dla Łodzi.
Wręczone zostały nagrody za najlepsze działania na rzecz
przestrzeni Łodzi. Przez dwa miesiące odebraliśmy od łodzian ponad
270 zgłoszeń, wskazujących 120 różnego rodzaju inicjatyw
upiększających nasze miasto. Z tej liczby, jury w składzie: dr
Małgorzata Hanzl (Politechnika Łódzka), dr Włodzimierz
Adamiak (Fundacja Ulicy Piotrkowskiej), Krzysztof Candrowicz (Łódź
Art Center), Andrzej Chętko (Akademia Sztuk Pięknych), Jerzy
Grzegorski (Galeria Wschodnia) i Jakub Polewski, a także Marcin i
Witek z GPO, wybrało 34 nagrodzone punkty, ujęte w 8
umownych kategorii oraz nagrody specjalne.
Wręczone zostały nagrody za najlepsze działania na rzecz przestrzeni Łodzi. Przez dwa miesiące odebraliśmy od łodzian ponad Wypunktowanym gratulujemy!
Wręczone zostały nagrody za najlepsze działania na rzecz przestrzeni Łodzi. Przez dwa miesiące odebraliśmy od łodzian ponad Wypunktowanym gratulujemy!
LOKALE
- Verte - Za ogródek: odrapana kamienica może być atutem stwarzającym urokliwy klimat.
- Nescafe Cafe - Za pierwszy w Łodzi ogródek w stylu paryskim – nie obudowany, ze stolikami ustawionymi bezpośrednio na chodniku, przed dużymi, otwartymi na całą szerokość oknami.
- Ciągoty i Tęsknoty - Za otwarcie oryginalnej knajpy z dala od Piotrkowskiej i centrów handlowych, będącej – zarówno pod względem aranżacji wystroju, jak i sporządzenia menu – próbą przeniesienia do Łodzi klimatu Południa Europy.
LUDZIE
- Joanna Grzybowska - Za własną inicjatywę promocji kandydatury Łodzi do tytułu Europejskej Stolicy Kultury 2016: stworzenie oryginalnego napoju (kawy), którego nazwa w karcie opatrzona jest logo ESK, podawanego w kubkach promujących kandydaturę Łodzi.
- Przemysław Pęczak (Przemo pomoże) - Za własną, nieszablonową inicjatywę komunikowania się z mieszkańcami Łodzi w sprawach urzędowych za pośrednictwem forum internetowego.
- Białe Gawrony - Za działania kulturalne adresowane do społeczności lokalnej, podejmowane w niełatwym otoczeniu.
- Joanna Podolska & Ryszard Bonisławski (spacerownik)- Za wysiłek przeprowadzenia największej akcji uświadamiającej łodzian, realizowanej w terenie i za napisanie sprzedającego się na pniu „Spacerownika”.
- Galeria Ikona - Za odwagę powstania na Księżym Młynie, organizowanie działań nawiązujących do tego miejsca i zamieszkujących je ludzi oraz aranżację przestrzeni przed i w Galerii.
INSTYTUCJE
- Muzeum Sztuki - Za wiele zróżnicowanych działań: dopięcie inwestycji ms2 w budynku pofabrycznym przy centrum handlowym; promocję Łodzi na zewnątrz; sobotnie warsztaty, cykl spotkań edukacyjnych, comiesięczne warsztaty w Rezydencji Księży Młyn skierowane do dzieci; nowatorski pomysł otwarcia kawiarni w ms na Więckowskiego.
- Atlas Sztuki - Za nową przestrzeń wystawową w historycznym budynku, interesujący dobór wystaw i otwartość (bezpłatny wstęp).
- OPUS - p. Dzięcioł - Za godne reprezentowanie tego, co pozostało po tradycji Łodzi filmowej.
INICJATYWY
- Topografie - Za zorganizowanie serii gier miejskich (w ramach festiwalu „Miastograf”), będących bardzo poglądową lekcją historii i tradycji Łodzi.
- Polska Grupa Farmaceutyczna - Za organizację wycieczek po Łodzi dla własnych pracowników oraz włączenie się w akcję promocji Łodzi jako Europejskiej Stolicy Kultury.
- Czyste Miasto (Wydział Komunalny UMŁ) - Za nietuzinkową stronę internetową, stanowiącą kompendium wiedzy o mało pociągających, aczkolwiek bardzo istotnych aspektach funkcjonowania miasta.
ATRAKCJE
- Manufaktura - Za gigantyczną inwestycję, która przywróciła łodzianom fragment przestrzeni centrum miasta; za promocję Łodzi; za próby stworzenia miejsca, w którym konsumpcja i rozrywka łączyłyby się z elementami kultury i sztuki; za sukces wykreowania pierwszej łódzkiej agory.
- Kina letnie (Stary Rynek - Muzeum Kinematografii, Polówka – Cytryna, Bollywood – Infosys) - Za inicjatywę uruchomienia darmowych kin „pod chmurką”, stanowiących doskonałą ofertę kulturalną, urozmaicającą „sezon ogórkowy”.
- Dętka - Za aranżację i stworzenie materialnej podstawy dla oryginalnej, łódzkiej atrakcji turystycznej.
- Skansen - Za realizację pomysłu sprzed lat: odtworzenia przestrzeni nawiązującej do źródeł Łodzi przemysłowej.
BUDYNKI / REMONTY / REWITALIZACJE
- Struga 2 - Za przywrócenie blasku jednej ze wspaniałych łódzkich kamienic.
- Zenit - Za efektowną rewitalizację budynku pofabrycznego, z dodaniem nowych elementów podporządkowanych oryginalnej architekturze.
- Synergia - Za obudzenie potencjału drzemiącego w jednym z najciekawszych łódzkich budynków pofabrycznych.
- Wólczańska 125 - Za staranną rewitalizację budynku fabrycznego, ze znakomitym efektem wizualnym.
- Muzeum Włókiennictwa - pawilon D - Za stworzenie znakomitej powierzchni wystawienniczej poprzez twórcze wykorzystanie historycznych murów fabrycznych.
- Kamienica przy Charlim (Piotrkowska 203/205) - Za właściwie przeprowadzony remont elewacji, z szacunkiem dla architektury i szlachetnego materiału.
MAŁA ARCHITEKTURA - WITRYNY
- BGŻ - Za ozdobienie elewacji siedziby banku szyldami i napisami o historyzującej formie.
- Le Grand - Za elegancką aranżację witryny nawiązującą do najlepszych, światowych wzorców.
- Neon Teatru Nowego - Za pomysł (i jego realizację) na ozdobienie elewacji teatru wielkim, „animowanym” neonem, w sposób znakomity urozmaicającym perspektywę ulicy Więckowskiego.
- Neon „Gąska Balbinka” - Za odtworzenie jednego z symboli powojennej Łodzi.
PODWÓRKA
- Piotrkowska 102 - Za wspólną aranżację najbardziej popularnego podwórka w Łodzi, pokazywanego jako atrakcja osobom odwiedzającym nasze miasto.
- Piotrkowska 107 - Za stworzenie miejsca przyjaznego zarówno mieszkańcom, jak i osobom odwiedzającym.
- Piotrkowska 51 - Za wykorzystanie potencjału drzemiącego w podwórku – w sposób twórczy i z umiarem.
NAGRODY SPECJALNE
- Sklep z wystawami na Gdańskiej - Za inicjatywę na poziomie mikro – ozdobny wystrój wystaw sklepowych z użyciem dostępnych, ograniczonych środków.
- p. Jeziorowski („menadżer zrywający ulotki") - Za inicjatywę na poziomie mikro – regularne dbanie z własnej, nieprzymuszonej woli o estetykę otoczenia.
- O.S.T.R. - Za wierność miejscu, z którego się pochodzi, mimo robienia kariery na skalę krajową; za wywoływanie poczucia dumy u ludzi żyjących w jednej z najmniej wdzięcznych dzielnic Łodzi.
Źródło: Grupa Pewnych Osób
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.