Ten wtorek, godz. 15! Czy spółdzielczość ma dzisiaj sens? #ngoplLIVE Zapraszamy!
Jak działają spółdzielnie, jakie mamy tradycje ruchu spółdzielczego w Polsce, jak dziś wygląda spółdzielczość? Oraz – co chyba najważniejsze – jak będzie wyglądać spółdzielczość, jeśli w nią uwierzymy, za kilka lat?
Czy spółdzielczość ma dzisiaj sens? Zapraszamy DZIŚ 1 lipca - start o godz. 15.
Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
Spółdzielczość, jej historię, ideę, formy i współczesne problemy przybliżą Wam:
Cezary Miżejewski – polityk społeczny z wykształcenia, socjalista z ducha i spółdzielca socjalny z racji swojej pasji. Kieruje Ogólnopolskim Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych.
Jan Oleszczuk-Zygmuntowski – ekonomista i przedsiębiorca społeczny zainteresowany złożonymi systemami, ekonomią polityczną technologii oraz gospodarką cyfrową. Współprzewodniczący Polskiej Sieci Ekonomii i dyrektor programowy CoopTech Hub, pierwszego w Polsce centrum technologii spółdzielczych.
Jak wziąć udział?
Wejdź na nasz profil https://www.facebook.com/ngo lub https://www.youtube.com/@portalngopl
WŁAŚNIE DZIŚ! 1 lipca, o godzinie 15:00 (a najlepiej kilka minut przed)
Usiądź wygodnie i oglądaj, komentuj, zadawaj pytania!
„Spółdzielnie budują lepszy świat” – to hasło Międzynarodowego Roku Spółdzielczości, który obchodzimy w 2025.
Spółdzielnie to część sektora społecznego: jeden z wielu sposobów formalizacji aktywności obywatelskiej, społecznej i ekonomicznej. To również ważny element i filar ekonomii społecznej w Polsce i na świecie. W Międzynarodowym Roku Spółdzielczości chcemy przybliżyć spółdzielczość społecznikom i wszystkim zainteresowanym. Jesteśmy przekonani, że spółdzielczość na to zasługuje, a nie zawsze jej znaczenie dostrzegamy i doceniamy.
Podczas spotkania dowiesz się:
- że nie mamy się czego wstydzić, bo Polska była pionierem ruchu spółdzielczego w regionie, Europie i na świecie
- że spółdzielczość jest powszechna:jak DZIŚ spółdzielczość funkcjonuje w różnych krajach i w zaskakujących branżach
- jak spółdzielczość sprawdza się w konfrontacji z wyzwaniami PRZYSZŁOŚCI – lepiej niż inne formy organizacji odpowiada na nieoczekiwane wyzwania, których jeszcze nie znamy
- jak działają spółdzielnie socjalne - najprężniej rozwijająca się forma spółdzielczości w Polsce.
Spotkanie organizowane jest wspólnie przez portal ngo.pl oraz Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych w ramach projektu SAMO-ES.
O projekcie
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” realizowany jest w partnerstwie, które tworzą Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych (lider), Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna, Stowarzyszenie na rzecz Spółdzielni Socjalnych, Stowarzyszenie Klon/Jawor.
ℹ️ Odwiedź nas: www.samo-es.pl
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.