Czy jest ktoś, kto nie lubi spacerów? Nawet jeśli tak, to biorąc pod uwagę jak wiele interesujących wędrówek po Warszawie przygotowały organizacje pozarządowe w najbliższym czasie, szybko zmieni zdanie.
Warszawskie NGO nie próżnują. Korzystając z coraz lepszej pogody, organizacje postanowiły zorganizować spacery po terenie Warszawy, w trakcie których uczestnicy mogliby posłuchać o historii danych miejsc. Przedstawiamy najbliższe tego typu wydarzenia:
Po Woli do woli 6
Stowarzyszenie Masław przygotowało cykl spacerów pod hasłem „Wola wielowyznaniowa”. W ich trakcie zgromadzeni obejrzą miejsca kultu najróżniejszych wyznań oraz odwiedzą liczne cmentarze. Nie zabraknie również miejskich legend!
11 czerwca, 15:00, Zbiórka: Rondo Kercelak, przystanek autobusowy Okopowa (kier. Centrum)
Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska i Kuba Madejski.
18 czerwca, 15:00, Zbiórka: Przed bramą św. Honoraty
Prowadzenie: Włodzimierz Maj
25 czerwca, 12:00, Zbiórka: Na rogu al. Jana Pawła II i ul. Elektoralnej
Prowadzenie: Andrzej Buczyński
Warszawa zapamiętana
Dom Spotkań z Historią oraz Ośrodek Karta zapraszają na spacery śladami wspomnień najstarszych warszawiaków.
11 czerwca, 12:00
Zbiórka: Przed kościołem św. Karola Boromeusza na Chłodnej
2. Burżuazyjne Śródmieście – od pałacyków do niebotyków
25 czerwca, 12:00
Zbiórka: Pomnik Józefa Piłsudskiego przy Belwederze
Wokół Pałacu Saskiego
Pałac Saski i Pałac Brühla – na historii tych dwóch zabytków przedwojennej stolicy koncentrować się będą spacery przygotowane przez Stowarzyszenie Saski 2018.
4 czerwca, sobota, 11:00, Zbiórka: W Ogrodzie Saskim koło fontanny
Czemu ulica Królewska była nazywana Końskim Targiem? Skąd wzięła się nazwa ulicy Marszałkowskiej? Gdzie mieścił się Instytut Propagandy Sztuki? Odpowiedzi na te i inne pytania uczestnicy uzyskają podczas spaceru.
11 czerwca, 11:00, Zbiórka: W Ogrodzie Saskim koło fontanny
Jak złamano szyfr Enigmy i gdzie znajdowało się Biuro Szyfrów? Kim był Jerzy Sosnowski - “James Bond” II RP? Jakie były zasady pracy Oddziału II? Odpowiedzi na te i inne pytania uczestnicy uzyskają podczas spaceru.
18 czerwca, 11:00, Zbiórka: W Ogrodzie Saskim koło fontanny
Gdzie dokładnie mieścił się Pałac Brühla i co po nim pozostało? Jakie dzieła sztuki z pałacowych wnętrz zaginęły w czasach II wojny światowej? Odpowiedzi na te i inne pytania uczestnicy uzyskają podczas spaceru.
25 czerwca, 11:00, Zbiórka: W Ogrodzie Saskim koło fontanny
Kto w czasach okupacji urzędował w Pałacu Saskim i Pałacu Brühla? Kto był „podpalaczem świata nr 1”? Odpowiedzi na te i inne pytania uczestnicy uzyskają podczas spaceru.
Żoliborz w wielu odsłonach
Fundacja Hereditas oraz przewodnicy zrzeszeni w Sekcji Miłośników Warszawy i Mazowsza – Przewodnicy PTTK zapraszają na spacery upamiętniające setną rocznicę przyłączenia Żoliborza do Warszawy.
4 czerwca, 11:00, Zbiórka: Przed Halą Marymoncką od strony ulicy Słowackiego
Podczas spaceru uczestnicy posłuchają o „Górze Marii”, posiadłościach króla Jana III Sobieskiego, a także Instytucie Agronomicznym. W planach jest również odwiedzenie Parku Kaskada.
12 czerwca, 11:00, Zbiórka: Na rogu ul. Krasińskiego i Broniewskiego
Spacer śladami prof. Haliny Skibniewskiej, urbanistki i architektki, działaczki państwowej i polityk. Spacer połączony będzie z elementami przestrzennej gry miejskiej.
Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
Źródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23