„To nie BIDUL. To CZŁOWIEK bogaty w talenty!” Fundacja Dobrych Inicjatyw z kampanią odczarowującą wizerunek młodzieży z pieczy zastępczej
„To nie BIDUL To CZŁOWIEK bogaty w talenty” – pod takim hasłem kampania fundraisingowa fundacji wypłynęła na szerokie wody społecznej percepcji. Dotychczas wychowankowie w instytucjonalnej pieczy zastępczej (dawniej: domach dziecka) byli postrzegani przez pryzmat rozmaitych deficytów („dzieci z bidula”). Tymczasem często są to wspaniałe osobowości, zasobne w różne potencjały, wiedzę, ambicje i talenty.
To nie BIDUL
– Musimy postrzegać ludzi jako jednostki, jeśli chcemy wiedzieć, kim naprawdę są, a nie jedynie przyklejać im etykietkę – mówi założyciel Fundacji Dobrych Inicjatyw. – Kampania pod hasłem „To nie BIDUL. To CZŁOWIEK bogaty w talenty” podkreśla indywidualność każdego dziecka wychowującego się w placówce opiekuńczo-wychowawczej, wyjmując go spod stereotypowego określenia „BIDUL” funkcjonującego w odniesieniu do samych placówek. Nasi podopieczni to barwne ptaki, czasem po prostu trzeba pomóc im rozwinąć skrzydła – wyjaśnia Bartłomiej Jojczyk.
To CZŁOWIEK bogaty w talenty!
– Każdy z niemal 400 naszych podopiecznych Fundacji Dobrych Inicjatyw (FDI) ma swoje marzenia i cele, a my jesteśmy po to, aby uczynić je możliwymi – mówi założyciel FDI. W ramach kampanii powstały dwa spoty filmowe prezentujące ścieżki rozwoju talentów dwojga podopiecznych i stypendystów Fundacji Dobrych Inicjatyw: Ewy i Kuby – widocznych na grafice powyżej.
Rozwiń z nami wachlarz możliwości dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych!
– W rozwijaniu wachlarza możliwości dla naszych podopiecznych pomagają nam darczyńcy – wyjaśnia Bartłomiej Jojczyk. – Środki przeznaczone na bogatych w talenty z placówek opiekuńczo-wychowawczych, mogą wymazać ze słowników słowo «bidul», które nie jest już adekwatne. Przynajmniej dopóki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych pracuje profesjonalna kadra pedagogów i wychowawców, mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. I dopóki do placówek płynie pomoc z trzeciego sektora.
Aby wesprzeć działania edukacyjne i rozwojowe Fundacji Dobrych Inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży wychowujących się w tzw. Domach Dziecka, wystarczy w swojej deklaracji podatkowej podać KRS Fundacji – KRS: 0000497957.
O Fundacji Dobrych Inicjatyw
– Najważniejszym zadaniem dla nas jest, by każdego dnia upominać się o dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych z małych miejscowości i terenów wiejskich w Polsce oraz dostarczyć im narzędzia do samodzielności, które pomogą im funkcjonować w dorosłym życiu po opuszczeniu placówek – wyjaśnia założyciel Fundacji Dobrych Inicjatyw. – Działania, które realizujemy dla naszych podopiecznych można poznać odwiedzając naszą nową stronę internetową https://fdi.org.pl/.
Źródło: Fundacja Dobrych Inicjatyw