Tegoroczny Dąbrowski Kufer Skarbów został wypełniony po brzegi
Dzieci biorące udział w programie Stowarzyszenia Civitas z trzech dąbrowskich szkół podstawowych: SP nr 5, SP nr 12, SP nr 30 dodały do niego swoje skarby: własne wersje legend dąbrowskich, własnoręcznie zrobione elementy strojów regionalnych, galerie malowanych węglem plakatów przedstawiających m.in. bohaterów legend, wiedzę o zapomnianych już zawodach, ale przede wszystkim dużo radości i niezwykle cenną umiejętność działania w grupie.
Cały program został zamknięty piknikiem, całodniową imprezą plenerowa: rodzinnym Festiwalem Tradycji i Folkloru, do udziału w którym zaproszeni zostali mieszkańcy naszego miasta. Starsi i młodsi podczas gry terenowej szukali zagubionych przez Skarbnika przedmiotów, rozwiązywali niełatwe zagadki i zadania , brali udział w turnieju rodzinnym ,tworzyli wielkoformatowe obrazy postaci z legend zgodnie z własną wyobraźnią i inwencja twórczą, przeistaczali się w wymyślonych bohaterów w bajkowym studiu malowania twarzy. Było kolorowo, zabawnie i inspirująco. Może za rok uchylimy znowu pokrywę kufra i ruszymy w kierunku wspólnej przygody.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz