Spotkania informacyjne dotyczące konkursu na projekty interwencyjne
Już 7 września (wtorek) zostanie ogłoszony konkurs na projekty interwencyjne w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 10 (piątek) i 11 września (sobota) w godzinach 10:00-13:30 odbędą się spotkania informacyjne online (na platformie Zoom) dotyczące tego konkursu.
Spotkanie 11 września będzie tłumaczone na polski język migowy.
Podczas spotkań omówione zostaną najważniejsze założenia i wytyczne dotyczące pierwszej tury naboru ciągłego na projekty interwencyjne, która potrwa od 7 września do 30 grudnia br. W tym czasie będzie można złożyć wnioski w pięciu kolejnych terminach. Pełna dokumentacja konkursowa pojawi się na stronie Programu 7 września br. (po godzinie 12:00) w zakładce „Granty”.
Spotkania informacyjne będą miały charakter interaktywny, dzięki czemu wszystkie osoby uczestniczące będą mogły zadać pytania, uzyskać przydatne informacje czy wyjaśnić wątpliwości.
W trakcie spotkań będzie można:
- dowiedzieć się, na jakie działania będzie można pozyskać środki w ramach tego konkursu, tj. jak rozumiane są projekty interwencyjne;
- przeanalizować ogłoszenie konkursowe: wymagania formalne i procedury;
- prześledzić wniosek grantowy w Generatorze (internetowym narzędziu do składania wniosków);
- przyjrzeć się budżetowi i przykładom kosztów kwalifikowanych;
- zadać pytania i rozwiać swoje wątpliwości.
Spotkania poprowadzą członkinie i członkowie Zespołu Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Więcej informacji i linki do rejestracji:
Poza spotkaniami informacyjnymi zrealizowane zostanie również webinarium poświęcone projektom interwencyjnym. Webinarium odbędzie się 15 września (środa) w godzinach 11:00-12:00, a więcej informacji i link do rejestracji pojawią się na początku przyszłego tygodnia.
Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Jego budżet to 23 miliony euro.