Komisja Dialogu Społecznego na Białołęce stanowi doskonały dowód na to, że możliwy jest skuteczny dialog między dzielnicą a organizacjami pozarządowymi. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych przykładów wspólnych działań DKDS Białołęka i Urzędu Dzielnicy.
Wsparcie dla OPP
Oprócz tego na głównej stronie urzędu znalazły się baner zachęcający do przekazywania 1% oraz lista organizacji OPP, a w „Czasie Białołęki” (gazecie wydawanej przez urząd) można było przeczytać artykuły prezentujące NGO. Promocja akcji odbywała się także w serwisie Facebook – na fanpage'u urzędu.
Razem można więcej
Ale to nie koniec pomocy, jakiej białołęcki Ratusz udziela lokalnym organizacjom. Na wniosek DKDS podmiotom III sektora udostępniono jedną stronę w piśmie „Czas Białołęki”. Przygotowaniem tekstów zajmuje się powołany do tego celu trzyosobowy zespół prasowy, składający się z członków komisji. Organizacje planują wykorzystać tę możliwość do informowania mieszkańców dzielnicy o swoich działaniach, projektach, akcjach, wydarzeniach ważnych dla całego sektora oraz do prezentowania swoich organizacji.
Wpływ na rzeczywistość
Zgodna współpraca to lepsze projekty
Dzięki dotychczasowym sukcesom współpraca urzędu z DKDS rozszerza się na coraz to nowe obszary. W ostatnim posiedzeniu Komisji uczestniczyli przedstawiciele nowo wybranej Białołęckiej Rady Seniorów. Efektem spotkania było wypracowanie trzech wniosków, które zostaną złożone przez Radę do Urzędu Dzielnicy i poparte przez DKDS Białołęka. Jedną z propozycji jest stworzenie przewodnika „Białołęka przyjazna seniorom”.
Źródło: Federacja MAZOWIA
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23