Miasto st. Warszawa ogłosiło IX edycję konkursu na najlepszą inicjatywę pozarządowa. Do konkursu S3KTOR 2018 można zgłaszać inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe na rzecz mieszkańców i mieszkanek Warszawy w 2018 roku. Termin zgłoszeń mija 18 lutego 2019. r.
Miasto st. Warszawa już po raz dziewiąty chce nagrodzić najlepsze inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe dla mieszkańców i mieszkanek stolicy. O nagrodę S3KTOR 2018 można ubiegać się w następujących kategoriach:
S3KTOR Nowatorski – nagroda za nietuzinkowe, twórcze podejście do realizacji zadania. W swojej inicjatywie organizacja powinna zastosować autorskie metody w zakresie realizacji zadań statutowych. Poprzez swoje działania, bazując na własnym dorobku i wypracowanych programach, powinna dotrzeć do odbiorców. Zakłada się, że realizując zadania statutowe, osiągnęła pozytywne rezultaty, które są spójne z polityką Miasta. Organizacja powinna także zastosować nowatorskie i skuteczne metody w rozwiązywaniu problemów, które mogą stanowić materiał szkoleniowy dla innych organizacji oraz stać się wzorem do naśladowania w przyszłości.
S3KTOR Programowy – nagroda za działania realizowane przez organizację pozarządową zbieżne z polityką Miasta i wprost realizujące założenia dokumentów strategicznych m.st. Warszawy. Podstawą do realizacji inicjatywy był program lub były programy strategiczne Miasta. Ważne, żeby organizacja wskazała przynajmniej jeden program, który miał kluczowe znaczenie dla przeprowadzenia całości inicjatywy. Realizowana inicjatywa cechowała się zasadą równości szans i niedyskryminacji oraz dostępności. Realizator inicjatywy wskazał cel szczegółowy, wskaźniki i osiągnięte rezultaty w odniesieniu do konkretnych zapisów programu, który był podstawą dla realizacji zadania.
S3KTOR Aktywizujący – nagroda za działania aktywizujące różne środowiska. Organizacja szczegółowo określa grupę odbiorców, którzy uczestniczyli w realizacji zadania. W opisie należy uwzględnić metodykę naboru uczestników i oddźwięk społeczny oraz to, jaki wpływ miała inicjatywa na dotychczas uśpione sfery życia społeczności, w której była realizowana. W opisie należy również wskazać, jakie było zaangażowanie uczestników w prowadzeniu przedsięwzięcia, osiągnięte, mierzalne i niemierzalne rezultaty działań integracyjnych, np. liczbę wolontariuszy uczestniczących w realizacji zadania, pozyskanych partnerów, w tym inne organizacje pozarządowe lub grupy społeczne.
Nagroda za całokształt Grand S3KTOR –dla organizacji realizującej inicjatywy na rzecz mieszkańców i mieszkanek Warszawy w okresie minimum dziesięciu lat.
Wyróżnienie portalu warszawa.ngo.pl – redakcja wskaże i wyróżni najciekawszą inicjatywę spośród wszystkich zgłoszonych w konkursie.
Z kolei warszawiacy wybiorą inicjatywę, która otrzyma Nagrodę Mieszkańców.
Zobaczcie, kto był najlepszy w 2017 r.
Źródło: Urząd m.st. Warszawa
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23