Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Piękno powiatu bielskiego"
W minionym tygodniu w bielskim muzeum miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Piękno powiatu bielskiego”. Konkurs realizowany był w ramach zadania publicznego „Podtrzymywanie tradycji regionalnej i narodowej” ogłoszonego przez Powiat Bielski, a jego organizatorem był Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego oraz Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bielskiego, którzy potrafią patrzeć na świat przez oko obiektywu. Młodzież nadesłała prace w dwóch kategoriach: Stare jest piękne – zabytki powiatu bielskiego oraz Lasy Puszczy Bielskiej.
Komisja w składzie:
- Wiktor Wołkow, artysta - fotograf
- Alina Dębowska, przedstawiciel Funduszu Lokalnego na Rzecz Rozwoju Społecznego
- Jerzy Sołub, pracownik Muzeum w Bielsku Podlaskim
nagrodziła i wyróżniła następujące osoby;
Kategoria I – Stare jest piękne
I MIEJSCE - Erwin Ciulkiewicz, W świetle reflektorów
II MIEJSCE – Monika Szerszeń, Poranek w łaźni żydowskiej
II MIEJSCE - Monika Szerszeń, Pozostałości po łaźni żydowskiej w Boćkach
III MIEJSCE - Mateusz Jachimowicz, Synagoga
Wyróżnienia:
Oskar Ciulkieiwcz, Wizytówka Orli
Paulina Siemieniuk, Kapliczka Św. Mikołaja Cudotwórcy w Bielsku Podlaskim
Małgorzata Suszcz, Cerkiew prawosławna Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Pasynkach
Kategoria II – Lasy Puszczy Bielskiej
I MIEJSCE - Monika Szerszeń, Nie uciekaj żono!
II MIEJSCE – Aneta Zajączkowska, Ku słońcu
III MIEJSCE - Mateusz Jachimowicz, Samotne drzewo
Wyróżnienia:
Erwin Ciulkieiwcz, Zamaskowany
Michał Kiryluk, Piękno natury
Małgorzata Suszcz, Okolice Pasynek
Otwarcie wystawy pokonkursowej uatrakcyjniło spotkanie z Wiktorem Wołkowem, który udzielił młodym cennych rad, jak zrobić dobrą fotografię. Jedna z nich mówi, że wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. To było widać na slajdach prezentowanych przez artystę.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz