Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
6 maja w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy dla bezrobotnych osób w wieku do 25. roku życia rozpoczną się bezpłatne warsztaty.
Kartki papieru. Na jednej trzeba zawrzeć całe swoje dotychczasowe życie. Na drugiej tłumaczymy, dlaczego odpowiadamy na ogłoszenie prasowe, internetowe lub informację przekazaną od znajomej Pani Zosi. Zadanie możliwe do wykonania.
CV KAŻDY MA
Średnio na jedną ofertę zgłoszoną do Urzędów Pracy w 2010 roku zgłosiły się 24 osoby, wynika ze statystyk Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zatrudniający deklarowali w UP 45 tysięcy wolnych etatów. W tym roku poszukujących pracy jest więcej. Konkurencja podczas procesów rekrutacyjnych znacząco wzrosła.
- Spora część dokumentów aplikacyjnych przesyłanych do pracodawców jest nieciekawa, nie zwraca uwagi, ginie w stosie pozostałych zgłoszeń. W większości można dostrzec podstawowe błędy. Niektóre aplikacje zamiast stanowić źródło informacji o potencjalnym pracowniku wprawiają w rozbawienie – mówi Magdalena Sikut, rekrutująca pracowników dla dużych firm na terenie rejonu bydgoskiego.
Przygotowywanie cv lub listu motywacyjnego jest czynnością prostą. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Ale - jak każde zadanie wymaga wiedzy i warsztatu, najlepiej kilku prób wykonanych pod okiem doradcy. INTERNET…
- Często młodzież posiada listy motywacyjne przygotowane na szablonach ściągniętych z Internetu. Widać na nich ślady ksero. W miejscu adresata widnieją kropki. Dokument jest ogólnikowy, możliwy do wykorzystania na każdym stanowisku pracy, w każdej firmie. Jakie ujawnia cechy autora? Łatwo się domyślić – mówi pośrednik pracy Elżbieta Gierszewska z Młodzieżowego Biura Pracy, działającego przy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.
Zatem… można wykorzystać dostępne w sieci podpowiedzi. Pomysł prosty, możliwy do osiągnięcia w kilka sekund i jak wskazuje podpowiedź pośrednika pracy - nieskuteczny. Zsyła nasze dokumenty na stos zgłoszeń odrzuconych.
LUB SPECJALISTKA
- Jak przygotowywać CV? Na co zwrócić uwagę w liście motywacyjnym? Jakie są metody poszukiwania pracy? W jaki sposób nie tylko przetrwać, ale i wytrwać rozmowę kwalifikacyjną? – to są pytania, które zadają młodzi, bezrobotni ludzie mówi liderka Klubu Pracy CEiPM Natalia Sławatycka. – Odpowiedzi nie są zagadkami. Przeciwnie, można je poznać podczas warsztatów. Najbliższe będziemy realizować w maju. Zainteresowanym udzielam szczegółowych informacji pod nr. tel. 52 345 05 33.
Źródło: CEiPM Bydgoszcz
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.