Porównanie kandydatów na prezydentów miast - biografie i poglądy z kwestionariusza MamPrawoWiedziec.pl
83 kandydatów na prezydentów ze 107 miast w Polsce wypełniło kwestionariusz wyborczy MamPrawoWiedziec.pl. Dowiadujemy się z niego m.in.: czy dopuszczać do kontrmanifestacji. Wypowiada się np. prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, który - jak czytamy - nie ma zdecydowanej opinii w tej sprawie. Jego konkurent do urzędu, Jakub Kulesza, przeciwnie - dopuszcza organizację dwóch różnych manifestacji w tym samym czasie pod warunkiem, że obie będą monitorowane.
Kwestionariusze dają też odpowiedź na pytanie, co kandydaci sądzą nt. rejonizacji szkół i dwuzmianowej pracy uczniów. W Warszawie Piotr Ikonowicz, Jan Śpiewak, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski i Jacek Wojciechowicz są gotowi naruszyć zasadę rejonizacji szkół, by rozwiązać problem zbyt dużej liczby uczniów. Tylko Krystyna Krzekotowska uważa, że starsi uczniowie mogą przychodzić do szkoły na drugą zmianę.
Dowiadujemy się też jak kandydaci chcą rozwiązać problem parkowania samochodów w swoich miastach. Za powiększeniem stref płatnego parkowania opowiadają się m.in. Krzysztof Żuk (Lublin), Justyna Glusman (Warszawa), Tadeusz Zaremba (Łomża), Krzysztof Liczyk i Urszula Niziołek-Janiak (Łódź). W Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Bielsku-Białej są też kandydaci, którzy chcą podnieść opłaty za parkowanie (od 2019 r. w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców samorząd może podnieść opłatę do kwoty 9,99 zł/h).
Kwestionariusz podaje informacje o poglądach kandydatów na temat:
● płac nauczycieli
● stołówek szkolnych
● smogu
● zieleni w mieście
● transportu publicznego
● polityki mieszkaniowej
● polityki społecznej
● kultury
i wielu innych.
Źródło: MamPrawoWiedziec.pl