Premiera bezpłatnej publikacji KPH - „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” już 5 maja. Mężczyzna dyskryminowany w miejscu pracy z powodu orientacji seksualnej otrzymał odszkodowanie. Używanie wulgaryzmów wobec osób LGBT zostało uznane za naruszenie dóbr osobistych.
Ugandyjczykowi prześladowanemu w kraju pochodzenia nadano status uchodźcy. To tylko trzy przykłady wyroków polskich sądów, w których potwierdzono, że osoby LGBT posiadają konkretne prawa. Jest ich znacznie więcej, co potwierdza najnowsza publikacja KPH – „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” dostępna bezpłatnie od 5 maja na stronie www.kph.org.pl
„Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” to pierwsza na polskim rynku wydawniczym publikacja zawierająca zbiór orzeczeń sądów oraz decyzji organów administracji wydanych w Polsce w sprawach dotyczących osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Celem przygotowanej przez prawników KPH publikacji było zebranie dotychczas rozproszonych wypowiedzi sędziów oraz przedstawicieli organów administracji w sprawach, w których potwierdzono, że osoby LGBT posiadają konkretne prawa. Orzeczenia i decyzje przedstawione w zbiorze „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” pochodzą m.in. z akt spraw prowadzonych przez Kampanię Przeciw Homofobii, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Fundację Trans-Fuzja oraz Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Wśród spraw opisanych w najnowszej publikacji KPH znajdziemy przykłady z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego, karnego oraz pracy. „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” to narzędzie przygotowane z myślą o prawnikach reprezentujących klientów LGBT oraz osobach zainteresowanych analizą kształtu polskiego orzecznictwa dotyczącego praw osób LGBT. Patronat nad publikacją objęła Naczelna Rada Adwokacka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.
www.kph.org.pl
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza i Radio Tok Fm
Źródło: Kampania Przeciw Homofobii