Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Planowanie konsultacji społecznych w powiecie chełmińskim
Michał Pezler
Ponad 40 osób z powiatu chełmińskiego rozpoczęło kolejny etap prac nad przygotowaniem konsultacji społecznych, które będą przeprowadzane w różnych miejscowościach powiatu w 2014 roku!
Przedstawiciele instytucji publicznych (starostwo, urzędy miast i gmin, ośrodki pomocy społecznej, centrum pomocy rodzinie) oraz pozarządowych (lokalne grupy działania oraz inne stowarzyszenia i fundacje z terenu powiatu) pracowali nad diagnozą i informacją w procesie przygotowywania konsultacji. Tematyka planowanych konsultacji jest szeroka i obejmuje m.in. programy współpracy jst z ngo, strategie rozwoju (powiatu i gmin, lgd), programy wsparcia osób niepełnosprawnych, bezrobotnych, rozwoju kultury.
Aktualnie pracujemy nad elementami scenariuszy konsultacji: metodami ich prowadzenia, sposobami przeprowadzenia koniecznych badań i analiz, skutecznym włączaniem samych mieszkańców do współdziałania. Wkrótce (marzec 2014) zaplanujemy harmonogramy i kosztorysy konsultacji. A potem – etap najciekawszy – realizacja!
Projekt „Konsultacje społeczne w powiecie chełmińskim” - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 5.4.2 PO KL) - to dobry przykład partnerskiej współpracy organizacji pozarządowej (Pomorskiej Fundacji Rozwoju, Kultury i Sztuki z Torunia) z samorządem (Powiatem Chełmińskim).
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
Ten artykuł został dodany do portalu ngo.pl przez użytkownika, użytkowniczkę. Redakcja nie odpowiada za jego treść.
Artykuły opublikowane w portalu ngo.pl prezentują wyłącznie poglądy ich autorów, autorek. Wyrażone w nich opinie, komentarze nie muszą być tożsame z poglądami redakcji.
Przedruk, kopiowanie, skracanie artykułów (lub ich fragmentów) z portalu ngo.pl wymaga zgody redakcji.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz