Pisząc ofertę do biur i dzielnic, sprawdź, jakie są ich wytyczne w zakresie podwykonawstwa
– Planujemy w tym roku złożyć oferty na realizację zadań publicznych w kilku dzielnicach Miasta st. Warszawy. Część zadań merytorycznych byłaby realizowana bezpośrednio przez naszą fundację, a część zlecana podwykonawcom. Jak to dokumentować na etapie realizacji zadań? – pyta organizacja z Warszawy. Odpowiada ekspertka Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.
Organizacja pyta:
Planujemy w tym roku złożyć oferty na realizację zadań publicznych w kilku dzielnicach Miasta st. Warszawy. Część zadań merytorycznych byłaby realizowana bezpośrednio przez naszą fundację, a część zlecana podwykonawcom. Jak to dokumentować na etapie realizacji zadań?
Aneta Krawczyk, doradczyni SCWO, wyjaśnia:
Każda organizacja pozarządowa składająca ofertę na realizację zadania publicznego do Urzędu m.st. Warszawy musi już na etapie planowania tej oferty zastanowić się, czy będzie potrzebować pomocy/zaangażowania podwykonawców do jakichś części swojego projektu. Jeśli przewiduje taki rodzaj współpracy, trzeba to uwzględnić w składanej ofercie.
Każdorazowo, pisząc ofertę do różnych jednostek miejskich (biur, dzielnic), warto sprawdzić, jakie są ich wytyczne w zakresie podwykonawstwa. Podejścia są różne, w niektórych biurach lub wydziałach dzielnic są bardzo konkretne oczekiwania w tym zakresie i jeśli organizacja zapomni napisać o podwykonawcy w ofercie, a potem go jednak zaangażuje – może być problem z rozliczeniem poniesionych wydatków.
Jeśli część zleconego zadania wykonuje podwykonawca, to musi przedstawić organizacji jakiś dokument sprzedażowy (fakturę, rachunek). Z kolei organizacja do celów sprawozdawczych i kontrolnych musi zgromadzić dowody przelewów oraz odpowiednio opisane i zadekretowane księgowo dokumenty, zgodnie z wytycznymi opisanymi w zawartej z urzędem umowie na realizację zadania publicznego.
Potrzebujesz innej pomocy?
Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) wzmacnia ekspercko warszawski sektora pozarządowy. SCWO prowadzi m.in. bezpłatne szkolenia oraz indywidualne poradnictwo dostępne 5 dni w tygodniu między 9:00 a 17:00.
W celu uzyskania pomocy napisz na adres scwo@warszawa.ngo.pl lub zadzwoń (22) 828 91 23.
Zapoznaj się z pełną ofertą SCWO - https://warszawa.ngo.pl/scwo
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23