Nowe Miasto nad Pilicą, Drzewica. Bezpłatne użyczenie budynku na cele społeczne
Drzewiccy Wolontariusze współpracują z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście Nad Pilicą. W czwartek, 1 sierpnia 2013 r. w Zakładzie Opieki Zdrowotnej miało miejsce spotkanie dotyczące bezpłatnego użyczenia budynku gospodarczego, znajdującego się przy Przychodni Rejonowej w Drzewicy.
Obiekt jest w dobrym stanie, jednak wymaga drobnych remontów i przebudowań. Prace zostaną zrealizowane wspólnymi siłami przez DCW „Ofiarna dłoń” oraz SPZOZ. Dyrekcja szpitala z Nowego Miasta prowadzi również negocjacje w sprawie objęcia budynku projektem termomodernizacji zewnętrznej i wewnętrznej. W pierwszej kolejności zostanie tu zlokalizowany magazyn żywności unijnej dla najuboższych mieszkańców gminy i miasta - informuje Dominik Niemirski, Prezes Zarządu. Z czasem planujemy przeniesienie biura DCW, Świetlicy Integracyjnej oraz Centrum Aktywności Seniora.
Liczymy, że dzięki wsparciu mieszkańców Drzewicy, przedsiębiorców oraz instytucji uda się w miarę szybko przystosować budynek do naszych potrzeb.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Agnieszka Pryca-Nalepka
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl