Stało się! NGO.pl w nowej odsłonie prezentuje się już przed Użytkowniczkami i Użytkownikami, a my wyjaśniamy…
- skąd pomysł na taką zmianę?
- co się właściwie zmieniło?
- jak poruszać się po nowym serwisie?
- gdzie szukać najważniejszych informacji?
Zmieniamy się dla Was i dzięki Wam
Tytuł największego portalu dla organizacji pozarządowych w polskim internecie zobowiązał nas do dostosowania NGO.pl do dynamicznie zmieniających się standardów w sieci. Dlatego też przez wiele miesięcy przyświecał nam ważny cel: usprawnienie działania i dalszy rozwój.
Najważniejszą motywacją zespołów pracujących nad nową odsłoną NGO.pl był użytkownik i jego potrzeby. Około 3,5 miliona osób odwiedziło nasz portal w ubiegłym roku. Każda z nich miała inne oczekiwania, szukała innych informacji. Ale każda z nich chciała również uzyskać efekt w ten sam sposób:
- szybko – bez niepotrzebnego tracenia cennego czasu;
- łatwo – bez konieczności poszukiwania najważniejszych treści w zakamarkach portalu;
- precyzyjnie – z pewnością, że informacja, której poszukuje, jest aktualna i rzetelna.
Dynamika ewolucji technologicznej, która trwa w polskim internecie, nie pozostawiła złudzeń – przyszedł czas na zmiany.
Kilka miesięcy intensywnej pracy, badania doświadczeń użytkowników, szukania inspiracji, zbierania pomysłów i realizowania najlepszych z nich, przyniosły zamierzony efekt. Nadal będzie rzetelnie i merytorycznie, ale bardziej nowocześnie i użytecznie. Nowe NGO.pl ma przede wszystkim być przyjaznym dla użytkownika portalem, dostarczającym mu treści, których najbardziej potrzebuje i odpowiadającym na jego najważniejsze potrzeby – a to wszystko prosto, przejrzyście i czytelnie.
Co właściwie się zmienia?
Nowe NGO.pl ma estetyczny i spójny wygląd, który przyciąga wzrok, a przemyślanie zaprojektowana warstwa wizualna pomaga użytkownikowi szybko odnaleźć się podczas przeglądania zawartości.
Poszczególnym serwisom NGO.pl nadaliśmy charakterystyczne barwy, aby odróżniać je od siebie. Jednocześnie elementy i rozwiązania graficzne zastosowane na poszczególnych podstronach są ze sobą spójne i dają użytkownikowi pewność, że ciągle porusza się po najważniejszym dla siebie obszarze.
Aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację po portalu, zlikwidowaliśmy niektóre serwisy, a w ich miejsce wprowadziliśmy podział na osiem głównych działów. Teraz każdy znajdzie potrzebne informacje na podstronach: Publicystyka, Poradnik, Fakty o NGO, Fundusze, Szkolenia i wydarzenia, Usługi dla NGO, Ogłoszenia, Spis organizacji oraz lokalny serwis warszawski. Obecna architektura strony ułatwia nawigację po całym portalu i sprawia, że poruszanie się po nim jest proste i intuicyjne.
Fachowa wiedza w interesującej szacie
Nowe NGO.pl zmienia także sposób prezentowania treści. Krótkie i dłuższe filmy wideo, zdjęcia i infografiki to formy, na jakie teraz stawiamy. Wierzymy, że obraz i ciekawa forma przedstawienia wartościowych merytorycznie treści spotkają się z przychylnym przyjęciem. Jednocześnie zapewniamy – rzetelnej wiedzy nadal u nas nie zabraknie.
Zaprzyjaźniliśmy się z mobile
Większość z nas w przeszukiwaniu internetu korzysta z urządzeń mobilnych. Tablety i smartfony zdominowały naszą codzienność. Chcemy być zawsze w sieci, szybko znaleźć w niej to, co nas interesuje, i wychodzimy z założenia, że każda strona www powinna być dostosowana do świata mobile. Nowa odsłona NGO.pl spełnia te oczekiwania. Ponadto najnowsze technologiczne rozwiązania ułatwią korzystanie z zasobów portalu również osobom z niepełnosprawnościami.
Dajemy większą swobodę
Po niemal 18 latach funkcjonowania portalu NGO.pl wiemy, że powstała wokół niego bardzo zaangażowana społeczność, do której możemy mieć zaufanie. Na tej podstawie podjęliśmy decyzję, aby zwiększyć swobodę i samodzielność naszych użytkowników. Wprowadziliśmy intuicyjne i proste formularze, które pozwalają na szybkie i łatwe dodawanie treści. Jednocześnie w części serwisów zmniejszyliśmy ingerencję ze strony redaktora. Tym samym użytkownik bierze na siebie w większym stopniu niż dotychczas odpowiedzialność za treści, które chce opublikować na NGO.pl. Zaproszenia na szkolenia i wydarzenia, ogłoszenia i oferty usług pojawią się w portalu natychmiast po ich dodaniu. A prosty system wyróżnień umożliwi ich dodatkową promocję.
Dodatkowym ułatwieniem będzie również fakt, że jedno logowanie do serwisu wystarczy, aby móc korzystać z wszystkich jego usług.
Dziękujemy
Start nowej odsłony ngo.pl to także okazja do podziękowania tym, bez których ta zmiana nie byłaby możliwa. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszemu Partnerowi – Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Adamowi Hościło i Grzegorzowi Wolańskiemu z firmy Enveloop, którzy wymyślili i razem z nami pracowali nad obecnym wyglądem portalu, oraz firmie Witkac za wykonanie technologiczne.
Więcej szczegółów o wielkiej zmianie znajdziesz również w naszych mediach społecznościowych – na Facebooku i Twitterze. Bądź więc z nami w trakcie i po tym wydarzeniu. Z niecierpliwością będziemy czekać na Twoje opinie na temat nowej odsłony portalu ngo.pl!
Redakcja portalu ngo.pl