Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Problem handlu ludźmi staje się coraz poważniejszy w Europie. W samych tylko państwach Unii Europejskiej rocznie 'kupowanych' jest około 120 tysięcy kobiet i dzieci.
Ofiary pochodzą przede wszystkim z Europy Wschodniej i Południowej, aż 90 procent z Bałkanów - poinformowano w Genewie we wspólnym raporcie UNICEF, OBWE i wysokiego komisarza ONZ ds. praw człowieka. Z samej tylko Albanii, według danych statystycznych tego kraju, do Europy Zachodniej i innych krajów bałkańskich trafiło 100 tysięcy kobiet.
Więcej w Rzeczpospolitej.
Więcej w Rzeczpospolitej.
Źródło: Rzeczpospolita
Przedruk, kopiowanie, skracanie artykułów (lub ich fragmentów) z portalu ngo.pl wymaga zgody redakcji.
Artykuły opublikowane w portalu ngo.pl prezentują wyłącznie poglądy ich autorów, autorek. Wyrażone w nich opinie, komentarze nie muszą być tożsame z poglądami redakcji.