Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
"Apeluję o ratunek dla drzew rosnących przy drogach powiatowych. Z powodu dość niejasno sformułowanych przepisów nowej ustawy o ochronie środowiska następuje masowa wycinka drzew przy drogach powiatowych w całym kraju, często wbrew decyzjom i protestom władz gminy" - alarmuje czytelniczka z powiatu tucholskiego.
Sytuacja taka ma miejsce na przykład w powiecie tucholskim, gdzie
zaplanowano wycinkę ponad 1000 drzew, w tym całkowite likwidacje całych alei
kilkudziesięcioletnich.
Argumentem jest bezpieczeństwo drogi. Wystarczy, że drzewo rośnie
bliżej niż 2,5 m od krawędzi jezdni.
Historię jednego z takich protestów można obejrzeć na stronie www.drzewo.tuchola.pl lub
bliźniaczej www.drzewatucholskie.webpark.pl . W tym
przypadku protestowała Rada Gminy, wójt, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa. stowarzyszenia
pszczelarzy i ekologów. Nic to nie dało. Starostwo łamie daną wielokrotnie obietnicę o wstrzymaniu
wycinki. Tnie dalej, mimo że tą trasą biegnie Greenway, mimo że w pobliżu jest stanowisko żurawi,
mimo że zadrzewienie tej gminy jest niewielkie.
Przedruk, kopiowanie, skracanie artykułów (lub ich fragmentów) z portalu ngo.pl wymaga zgody redakcji.
Artykuły opublikowane w portalu ngo.pl prezentują wyłącznie poglądy ich autorów, autorek. Wyrażone w nich opinie, komentarze nie muszą być tożsame z poglądami redakcji.