Sytuacja związania z epidemią koronawirusa jest dynamiczna i wymaga niecodziennych rozwiązań. Dotyczy to również realizujących projekty w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Mogą oni zgłaszać zmiany – przy zachowaniu zgodności z celami realizowanych projektów – które będą ukierunkowane na zwalczanie i przeciwdziałanie pandemii.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako Instytucja Pośrednicząca Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) prowadzi działania mające na celu łagodzenie skutków epidemii koronawirusa.
Na wnioski Beneficjentów realizujących projekty w ramach PO WER, akceptowane były już między innymi zmiany w zakresie:
- wydłużenia terminów składania wniosków o płatność,
- wydłużenia okresu realizacji form wsparcia w ramach projektów,
- zmiany form wsparcia (np. szkoleń) ze stacjonarnych na zdalne,
- czasowego wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach projektu bezpośrednio do celów łagodzenia skutków pandemii (np., szycie maseczek ochronnych, dezynfekcja obiektów).
Sytuacja jest niecodzienna, dlatego beneficjenci realizujący projekty w ramach Działań POWER nadzorowanych przez Departament Wdrażania EFS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mogą zgłaszać zmiany mające na celu podejmowanie działań ukierunkowanych na zwalczanie oraz przeciwdziałanie pandemii COVID-19, przy założeniu zachowania zgodności z celami realizowanych projektów.
W związku z tym przypominamy o możliwości wnioskowania przez beneficjentów o wprowadzenie zmian do realizowanych przez siebie projektów za pomocą systemu SL2014.