Mrągowo – Ruciane-Nida. Umowa partnerska na rzecz zrównoważonego rozwoju obowiązuje
10 października 2009 roku Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej „SEEiK” z Mrągowa i Stowarzyszenie Kobieta na Plus z Rucianego-Nidy zawarły umowę partnerską na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatów: mrągowskiego i piskiego.
Partnerstwo zawiązane zostało dla zwiększenia możliwości wynikających ze współpracy i współdziałania obydwu organizacji.
Partnerstwo tworzą: Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej „SEEiK” ul. Wileńska 36/1 11 – 700 Mrągowo reprezentowane przez: Prezesa Zarządu SEEiK – Pana Marcina Łupkowskiego, Skarbnika Zarządu SEEiK – Panią Annę Sobiech i Stowarzyszenie Kobieta na PLUS 12-221 Ruciane-Nida ul. Zielona 38/3 reprezentowana przez: Prezes Zarządu SKNP – Panią Barbarę Elżbietę Wyłudek, Wiceprezes Zarządu SKNP – Panią Elżbietę Gąska.
Partnerstwo zrzeszonych podmiotów i osób dostrzega potrzebę działania na rzecz ochrony krajobrazu kulturowego powiatów: mrągowskiego i piskiego, jego zasobów przyrodniczych i edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Partnerstwo zawiązywane jest dla zwiększenia możliwości wynikających ze współpracy i współdziałania. Partnerstwo będzie dążyć do wykorzystania możliwości i warunków przyrodniczych w promocji Mrągowa oraz ochrony tych zasobów. Partnerstwo zakłada współprace z samorządem, organizacjami i osobami. Partnerstwo promuje najlepsze praktyki, poprzez co zwiększa zaangażowanie społeczne oraz zapewnia rozwój i związany z nim transfer wiedzy oparty na wymianie doświadczeń Partnerstwo promuje i podejmuje działania na rzecz kobiet i ich rodzin.Partnerstwo promuje i podejmuje działania na rzecz współpracy i rozwoju organizacji pozarządowych powiatów: mrągowskiego i piskiego. Partnerstwo promuje i podejmuje działania na rzecz współpracy i rozwoju podmiotów ekonomii społecznej powiatów: mrągowskiego i piskiego. Partnerzy stawiają sobie za cel zintegrowania działań instytucji, organizacji pozarządowych, samorządu lokalnego, przedsiębiorców oraz innych podmiotów na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatów: mrągowskiego i piskiego.
Cel, który stawiają przed sobą do realizacji partnerzy będzie realizowany poprzez następujące działania:
- Tworzenie zespołów roboczo-konsultacyjnych do opracowania programów, opiniowanie dokumentów i działań, które mają związek z integracją w środowisko naturalne, a skutki tych działań mogą mieć wpływ na degradację przyrody;
- Utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej;
- Stworzenie koncepcji zagospodarowania i wykorzystanie Parku im. J. Słowackiego w Mrągowie;
- Zagospodarowanie terenu „Źródełka Miłości w Mrągowie”;
- Współdziałanie, podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, a szczególnie edukacji przyrodniczej, ochrony dziedzictwa naturalnego, upowszechniania wiedzy o zrównoważonym rozwoju;
- Wspólne występowanie o środki z dotacji zewnętrznych;
- Budowanie pozytywnego wizerunku Partnerstwa oraz podejmowanych przez nie przedsięwzięć;
- Upowszechnianie i promocja dobrych praktyk dotyczących: kobiet i ich rodzin, współpracy i rozwoju organizacji pozarządowych, współpracy i rozwoju podmiotów ekonomii społecznej powiatów: mrągowskiego i piskiego.
Źródło: Stowarzyszenie SEEiK