Dobiegają końca warsztaty rękodzielnicze, zajęcia edukacyjne i fitness, w których uczestniczy 20 kobiet z powiatu ostródzkiego, doświadczających na co dzień oprócz radości macierzyństwa, także trudów wychowywania niepełnosprawnego dziecka. Celem zajęć jest zwiększenie ich aktywności społecznej oraz integracji. Realizowane są w ramach projektu TPD w Morągu pt.: "Margines, my nie chcemy tam być".
Dobiegają końca cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty rękodzielnicze. Do tej pory odbyły się 4 warsztaty scrapbookingu – czyli papierowych wariacji. Kobiety uczyły się wykonywać ozdobne karty okolicznościowe i pudełka ozdabiane papierowymi elementami i koralikami; metody quillingu oraz techniki pergamano. Za nimi także 4 warsztaty tworzenia biżuterii. Podczas warsztatów sutaszu oraz filcowania na sucho i mokro wyszła z ich rąk bardzo modna i wyróżniająca się biżuteria. Ostatnie zaplanowane warsztaty poświęcone są metodzie postarzania przedmiotów metodą shabby chic. Do tej pory odbyły się dwa z czterech warsztatów, podczas których uczestniczki przekształciły nowe skrzyneczki, pudełeczka, drewniane serduszka w “wiekowe” i podniszczone zębem czasu.
Kobiety uczestniczą także w zajęciach edukacyjnych, w ramach których podnoszą umiejętności opiekuńczo-wychowawcze, uczą radzić sobie z streem, emocjami, pogłębiają wiedzę na temat praw i przywilejów osób niepełnosprawnych oraz możliwych form wsparcia.
W zajęcia fitness uczestniczki biorą udział od 3 miesięcy. Każda z nich w czasie i formie treningu dostosowanym do indywidualnych potrzeb oraz ilości dysponowanego czasu.
Aby konieczność opieki nad dzieckiem nie była barierą w uczestnictwie w projekcie, na czas zajęć zapewniono opiekę nad dziećmi i dodatkowo dla osób z poza Morąga zwrot kosztów podróży.
Zajęcia odbywają się w ramach projektu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu pt. "Margines, my nie chcemy tam być”, który jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015 oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.