DrogowskazyKultury.org. Odkryj potencjał Twojej organizacji [patronat ngo.pl]
Chcesz zdiagnozować kulturę organizacyjną swojej NGO? 16 listopada premiera bezpłatnego narzędzia DrogowskazyKultury.org! Podczas konferencji Fundacja Geko zaprezentuje wyniki badań przeprowadzonych w ponad 50 organizacjach pozarządowych. Dowiedz się, jak wykorzystać te informacje do poprawy funkcjonowania Twojego zespołu.
Fundacja Geko zaprasza do zgłoszenia się na wyjątkową konferencję poświęconą tematyce kultury organizacyjnej w organizacjach pozarządowych, która odbędzie się 16 listopada 2024 roku w godz. 10:00 – 17:00 w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji w formularzu zgłoszeniowym ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie w sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza przy ul. Sapieżyńskiej 10a w Warszawie (parter budynku Fundacji im. Stefana Batorego) oraz online za pośrednictwem platformy Facebook na stronie: https://www.facebook.com/DrogowskazyKultury.org/.
Konferencja ma na celu promowanie nowego, bezpłatnego narzędzia do diagnozowania kultury organizacyjnej DrogowskazyKultury.org, które właśnie na niej będzie miało swoją premierę. Oprócz tego zostaną omówione wyniki badań nad kulturą organizacyjną w NGO, które trwały przez ostatnie 2 lata w ponad 50 różnych zespołach organizacji pozarządowych z całej Polski. Uchylając rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że wyniki badań nakierowują nas na kluczową rolę liderów i ich zachowań w pracy zespołów w organizacjach społecznych.
W trakcie wydarzenia zostanie także zorganizowane forum wymiany doświadczeń i wiedzy na temat kultury organizacyjnej i zarządzania w organizacjach społecznych. W konferencji w roli prelegentów wystąpią badacze i praktycy pracy z kulturą organizacyjną reprezentujący sektor akademicki, pozarządowy i biznesu. Razem podejmiemy dialog na temat tego jak bardziej świadomie mogą współpracować ze sobą zespoły w organizacjach społecznych i jak dzięki temu mogą zwiększyć efektywność swojej pracy.
Naszym celem jest uświadomienie znaczenia pracy nad kulturą organizacyjną, nie tylko za pomocą narzędzi, ale również poprzez regularne zaangażowanie i współpracę każdego, kto tworzy daną organizację. Dlatego też w trakcie konferencji, chętne osoby będą mogły podpisać list intencyjny na rzecz zaangażowania w dalsze prace nad świadomym kształtowaniem pracy z kulturą organizacyjną w organizacjach społecznych. W trakcie konferencji odbędą się także warsztaty związane z diagnozowaniem kultury organizacyjnej oraz pracy z przekonaniami i postawami członków NGO.
Dla uczestników stacjonarnych przewidziane jest wyżywienie – przerwy kawowe i obiad, udział w warsztatach, a także pamiątkowy certyfikat uczestnictwa, wysłany w formie online po udziale. Konferencja będzie okazją do nawiązania wartościowych kontaktów i wymiany doświadczeń, co przyczyni się do wzrostu standardów pracy nad kulturą organizacyjną w 3. sektorze.
Zachęcamy do rejestracji i udziału w tym inspirującym wydarzeniu. Razem możemy wpłynąć na przyszłość sektora NGO poprzez świadome kształtowanie kultury organizacyjnej!
Rejestracja: Prosimy o potwierdzenie udziału poprzez formularz rejestracyjny:
https://forms.gle/ZkRMdaP1dXCbVVL76
Zapisy trwają do 8 listopada 2024 r. lub do wyczerpania puli miejsc.
W konferencji może wziąć udział maksymalnie 70 osób, zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli organizacji społecznych – liczy się kolejność zgłoszeń, a udział w konferencji zostanie potwierdzony mailem. Udział w wydarzeniu wiąże się z wyrażeniem zgody na użyczenie wizerunku ze względu na prowadzoną transmisję online wydarzenia.
Więcej w wydarzeniu na Facebooku: fb.me/e/5lbZE8ugW
Kluczowe punkty programu konferencji:
- Promocja narzędzia i wyników badania – zaprezentowanie nowego narzędzia do diagnozy kultury organizacyjnej i wyników jego badania wśród organizacji pozarządowych.
- Wystąpienia prelegentów – badacze i praktycy pracy z kulturą organizacyjną reprezentujący sektor akademicki, pozarządowy i biznesu podzielą się swoimi doświadczeniami
- Forum wymiany doświadczeń – dyskusje dotyczące różnych doświadczeń pracy z kulturą organizacyjną.
- Warsztaty – związane z diagnozowaniem kultury organizacyjnej oraz pracy z przekonaniami i postawami członków NGO.
- Podpisanie listu intencyjnego – chętne osoby będą mogły zadeklarować się na rzecz wspólnego zaangażowania w dalsze prace nad świadomym kształtowaniem pracy z kulturą organizacyjną w organizacjach społecznych poprzez podpisanie listu intencyjnego.
- Networking – stacjonarni uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów i współpracy.
Jakub Lasek – działacz społeczny, wolontariusz, lider i trener w organizacjach pozarządowych. Wiceprezes Fundacji Geko im. Moniki Mnich wspierającej w działaniu organizacje pozarządowe oraz wolontariuszy. Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu zespołami, które zdobył m.in. jako manager czy prezes zarządu w spółkach handlowych i produkcyjnych. Od 15 lat jest czynnie zaangażowanym instruktorem harcerskim, pracującym z młodzieżą i liderami młodzieżowymi. Współorganizator i koordynator międzynarodowych seminariów i autorskich kursów (m.in. w Armenii, Gruzji, Grecji czy Rumunii).
DrogowskazyKultury.org jest projektem realizowanym przez Fundację Geko im. Moniki Mnich, finansowanym przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Ten utwór jest udostępniony na licencji Creative Commons CC BY-SA 4.0. Zachęcamy do jego przedruku i wykorzystania. Prosimy jednak o zachowanie informacji o finansowaniu artykułu oraz podanie linku do naszej strony.
Źródło: Fundacja Geko im. Moniki Mnich