Fundacja na rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności Dzieci Młodzieży i Dorosłych Kreolia Kraina Kreatywności w dniu 23 listopada 2012 r. zorganizowała w Hali Widowiskowo-Sportowej im. H. Wagnera w Szczytnie wielkie widowisko pod nazwą „Kołysankowo jest w Nas”.
Wydarzenie podzielono na dwie części. Pierwsza: to Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej, którego motywem przewodnim były kołysanki dziecięce. Wzięło w nim udział 21 młodych uczestników w wieku od 6 do 10 lat, którzy zostali ocenieni w dwóch kategoriach: soliści i duety.
Na scenie przedstawiającej dziecięcy pokój, z dużym łóżkiem i pluszowymi misiami, zaprezentowały się dzieci z powiatu szczycieńskiego. Najpiękniejsze kołysanki świata oczarowały.
I miejsce - Konstancja Jarema (GOK Wielbark)
II miejsce - Alia Dzielińska (Fundacja Kreolia)
III miejsce - Zuzanna Rokicka (Fundacja Kreolia)
W duetach najlepsi okazali się:
I miejsce - Ola i Marta Kocenko (Fundacja Kreolia) II miejsce - Patrycja Śmigiel i Michał Barszcz (SP Jeruty)
Wyróżnienia natomiast trafiły do Zuzanny Posman, Maćka Pardy oraz Mikołaja Wojciechowskiego.
Po zmaganiach konkursowych odbyła się II część spotkania kołysankowego, tj. w blasku nocnych świateł widzowie byli świadkami widowiska słowno-muzycznego, w którym młodzi adepci sztuki z Kuźni Talentów działającej przy Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności wykonali najpiękniejsze kołysanki polskie i z całego świata. Widzów ujęła niezwykła scenografia oraz profesjonalne wykonanie wybranych utworów.
Nastrój nocy i sennych marzeń dopełnił taniec w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego „Pestek i Pestki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie, z którym od lat, z sukcesami współpracuje Kreolia
„Kołysankowo jest w nas”, to po wcześniejszych produkcjach Kuźni Talentów w Kreolii, m.in. zeszłorocznym widowisku „Jesienna zaduma”, kolejny dobry pomysł na rozwój młodych talentów, jak i wydarzenie artystyczne ożywiające kalendarz wydarzeń kulturalnych, tym bardziej cenne, iż stworzone, zorganizowane i przedstawione na scenie przez samych mieszkańców powiatu szczycieńskiego.
Źródło: Fundacja Kreolia-Kraina Kreatywności