Kołobrzeg. Konwent NGO - integracja III sektora
24, 25 i 26 kwietnia odbył się Konwent NGO. Było intensywnie i merytorycznie Przedstawiciele organizacji pozarządowych czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego wymieniali kontakty, doświadczenia, a przede wszystkim edukowali się.
Pierwszy dzień minął na dyskusjach m. in na tematy: Samorządy i organizacje - jak znaleźć i realizować wspólne interesy? Warunki konieczne prowadzenia do skutecznego dialogu.
W kolejnych dniach szczegółowo konsultowaliśmy każdy z obszarów Strategii Rozwoju III Sektora inspirowanej potrzebami i problemami organizacji pozarządowych z całej Polski i wytyczającej cele dla przyszłości polskiego sektora pozarządowego.
Chcemy, by niniejsza Strategia stanowiła swoisty drogowskaz w podejmowanych przez NGOsy przyszłych działaniach. Kolejnym poruszanym tematem był regranting oraz dobre praktyki w tym zakresie prezentowane przez Tomasza Schimanka z Akademii Rozwoju Filantropii. Wieczór przedstawiciele organizacji spędzili integracyjnie i rozrywkowo podczas występu kabaretu „Słuchajcie” z Zielonej Góry.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Konwentu NGO w Kołobrzegu zorganizowany został w ramach projektu „Rady Pożytku do STANDARDowego użytku”.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz