Gostyń. Kasia wykorzystała Halliwicka!
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „KASIA” zrealizowało półroczne zajęcia terapeutyczne na pływalni. Metodą Halliwick uczono niezależnego (od opiekuna) poruszania się w wodzie i pływania. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „HALLIWICK”, dofinansowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „KASIA” zrealizowało półroczne zajęcia terapeutyczne na pływalni. Metodą Halliwick uczono niezależnego (od opiekuna) poruszania się w wodzie i pływania. W koncepcji tej wykorzystuje się zabawy, gry oraz różnego rodzaju aktywności celem oswojenia i przystosowania psychicznego do wody. Pomoc instruktora i środowisko wodne umożliwia pływakom opanowanie prawidłowych wzorców ruchu niemożliwych do wykonania na lądzie. Po początkowym oswojeniu z wodą uczestnicy poznali zasady kontroli równowagi, a następnie dochodzili do poziomu umożliwiającego zerwanie bezpośredniego kontaktu z instruktorem. Wtedy, często pierwszy raz w życiu, doświadczali niezależności i samodzielności ruchu. Radości uczestników i satysfakcji opiekunów z dokonań na basenie nie da się opisać.
Metoda Halliwick jest szczególnie ceniona przez terapeutów jako jedna z form wielokompleksowej rehabilitacji dzieci i dorosłych z uszkodzeniami układu nerwowego, z zaburzeniami słuchu i wzroku, jak również z zaburzeniami emocjonalnymi.
W zajęciach wraz ze swoimi opiekunami brało udział ponad 30 podopiecznych Stowarzyszenia „KASIA” od 2 do 29 lat. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „HALLIWICK”, dofinansowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON. Projekt uzyskał też wsparcie finansowe Powiatu Gostyńskiego.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz