Bez względu na motywację, warto zainwestować w siebie i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Najważniejsze, to znaleźć ciekawe i dopasowane do naszych potrzeb szkolenia. Ucząc się online mamy możliwość swobodnego doboru tematów i czasu nauki.
- Zawsze warto być przygotowanym na zmianę stanowiska czy zmianę pracy. Ale poza doświadczeniem, konieczna jest aktualna wiedza. Nie zawsze umiemy zmobilizować się wystarczająco, aby rozpocząć naukę. Ciekawą propozycją dla tych, którzy mają mało czasu, nie lubią poddawać się ocenie innych lub szukają w Internecie sprawdzonego źródła wiedzy jest e-learning. Już samo korzystanie z wirtualnych narzędzi edukacyjnych może być przygodą - mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.
Nie ma potrzeby czekać, aż pracodawca wyśle nas na szkolenie. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie podjąć naukę. W Internecie znajdziemy szkolenia o szerokiej tematyce np. językowe, umiejętnościowe czy biznesowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeśli zastanawiamy się nad zmianą stanowiska czy aktywnie poszukujemy pracy, to dobry moment, aby wpisać do CV szkolenia zawodowe. - E-learning to dobry start dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś nowego, zaplanować ścieżkę rozwoju, czy po prostu przekonać się, że nauka nie musi być nudna - mówi Aneta Grzyb-Hejduk.
Nowe umiejętności: zmiany w życiu
Dzięki szkoleniom łatwiej jest uporządkować priorytety życiowe i zawodowe, a także zaplanować i przeprowadzić niezbędne zmiany. Zdobycie nowych umiejętności to zysk zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Jeśli po szkoleniu będziemy lepiej zorganizowani czy bardziej asertywni to możliwe, że szybciej załatwimy sprawę w urzędzie lub wynegocjujemy ważny kontrakt na dogodnych warunkach.
Akademia PARP to 32 szkolenia w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.
Źródło: Akademia PARP