Dopasuj się do lokalnych potrzeb. Zgłoś się do Akademii Zmiany Społecznej!
Masz w sobie potrzebę działania na rzecz innych? Chcesz rozwijać swoje kompetencje, lepiej komunikować się z ludźmi i zdobyć ekspercką wiedzę z zakresu rozwoju usług społecznych? Dołącz do Akademii Zmiany Społecznej – programu stworzonego z myślą o osobach, które chcą realnie wpływać na otaczającą rzeczywistość. Trwa rekrutacja!
Jeżeli działasz na terenie powiatów: kolskiego, konińskiego, słupeckiego, tureckiego lub Miasta Konina i reprezentujesz kadrę:
· jednostek samorządu terytorialnego
· instytucji polityki społecznej
· systemu oświaty
· organizacji pozarządowych
– projekt Akademia Zmiany Społecznej jest dla ciebie.
Świat wokół nas zmienia się szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej – a razem z nim zmienia się sposób, w jaki myślimy o przyszłości. Lokalne samorządy muszą przewidywać, być bliżej ludzi i ich problemów. Być bardziej dostępne i dopasowane do lokalnych potrzeb. Wzrost dostępności usług społecznych to jeden z priorytetów polityki społecznej Unii Europejskiej. Chodzi o zapewnienie mieszkańcom szerszej i zarazem prostszej dostępności usług. To ważna zmiana, do której przygotuje cię Akademia.
Własne kompetencje
Projekt obejmie łącznie pięć dwudniowych zjazdów. Pierwszy z nich zaplanowano już na maj. Poprowadzi go Magdalena Sokołowska-Leger – trenerka rozwoju osobistego, mediatorka i coachka. W kolejnych miesiącach spotkacie się między innymi z Moniką Makowiecką – ekspertką i trenerką w zakresie integracji i aktywizacji społecznej, która od 15 lat szkoli i wspiera samorządowców, pracowników ośrodków pomocy społecznej i centrów usług społecznych, działaczy organizacji pozarządowych i lokalnych liderów, a także z Agnieszką Otapowicz – trenerką, tutorką, coachką, licencjonowaną konsultantką siły i odporności psychicznej. Agnieszka przez lata związana była z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku – wspierając organizacje i samorządy, koordynując procesy partycypacyjne, jako doradczyni przy tworzeniu i działaniu Centrów Usług Społecznych w woj. podlaskim.
Siła dialogu
Silna lokalna społeczność to taka, która potrafi współpracować. Dlatego jednym z kluczowych elementów Akademii Zmiany Społecznej będzie budowanie mostów między samorządami a organizacjami społecznymi (a co za tym idzie – z mieszkańcami). Działając razem – z energią, wiedzą i lokalnym zaangażowaniem – można realnie odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców. „Bardzo zależy nam na sieciowaniu tych dwóch sektorów. Taki duet będzie w stanie zdiagnozować problemy i potrzeby mieszkańców, a później sprawnie na nie odpowiedzieć. Problemy zapewne będą różne, np. dotyczące aktywizacji seniorów, powstania miejsca spotkań młodzieży, dostępu do usług rehabilitacyjnych czy poszerzenia oferty kulturalnej w danej gminie” – mówi Anna Twardowska ze Stowarzyszenia Centrum PISOP, które koordynuje projekt. Uczestnicy_czki podczas zjazdów będą pracować nad konkretnym planem projektu świadczenia usług społecznych. „To tylko od nich zależy, czy po zakończeniu spotkań zechcą realizować te pomysły na gruncie lokalnym. Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu już dziś podpowiadam, że będzie na to szansa” – dodaje.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Zjazdy będą odbywały się w hotelach w dogodnej lokalizacji, z zapewnionym noclegiem i wyżywieniem. Liczba miejsc jest ograniczona. Chcesz wiedzieć więcej na temat AZS? Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy na webinar, który 23 kwietnia poprowadzi Maciej Nowicki. Zapisy - KLIK.
„Akademia Zmiany Społecznej” jest realizowana w ramach projektu „Wsparcie zmiany społecznej w Wielkopolsce Wschodniej”, dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027”.
Źródło: Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich "PISOP"