Czy zapomniano już o akcji "Proste fundusze"
Rzeczpospolita pisze o tym, że ponownie zamarła działalność zespołu zajmującego się ułatwieniami dotyczącymi pieniędzy europejskich.
Obecnie zespół ten składa się z dwóch grup roboczych (wcześniej były trzy, ale grupę ds. samorządów rozwiązano). Pierwsza zajmuje się problemami zgłaszanymi przez przedsiębiorców i ich organizacje, druga upraszczaniem tzw. projektów miękkich finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Niestety choć przedsiębiorcy niezmiennie narzekają, że dostęp do dotacji z Unii Europejskiego i potem ich rozliczanie jest skomplikowane obecnie uproszczenia są omawiane raz w roku albo i rzadziej.
Choć wcześniej grupy te spotykały się kilka razy w roku teraz ich spotkania są sporadyczne. Grupa ds. przedsiębiorców spotkała się ostatnio w lipcu ubiegłego roku (i było to jedyne posiedzenie w 2011 r.), a grupa ds. projektów miękkich jeszcze wcześniej, bo we wrześniu 2010 r.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Agnieszka Pryca-Nalepka, Stowarzyszenie MOST
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST