Wczoraj (wtorek 29 lipca) w południe załoga rejsu „Wpłyń na czyste Mazury”, pracownicy Nadleśnictwa Pisz oraz wolontariusze posprzątali jedną z najbardziej zaśmieconych wysp na Mazurach – Czarci Ostrów na Jeziorze Śniardwy.
Czarci Ostrów posprzątany!
Fundacja Nasza Ziemia i wolontariusze posprzątali wyspę na Śniardwach
Wczoraj (wtorek 29 lipca) w południe załoga rejsu „Wpłyń na czyste Mazury”, pracownicy Nadleśnictwa Pisz oraz wolontariusze posprzątali jedną z najbardziej zaśmieconych wysp na Mazurach – Czarci Ostrów na Jeziorze Śniardwy. Kilkadziesiąt osób tylko w ciągu 2 godzin zebrało razem kilkanaście worków pełnych różnorodnych odpadów – w sumie ponad 1500 litrów! Wśród odpadów znalazły się papiery po nieczystościach, stare buty, butelki, miski i puszki. Akcja sprzątania była zrealizowana w ramach rejsu pod żaglami projektu „Wpłyń na czyste Mazury” Fundacji Nasza Ziemia, a wspierało ją Nadleśnictwo Pisz i gmina Pisz.
Rejs jest elementem 21. edycji kampanii „Sprzątanie świata – Polska”, przebiegającej w tym roku pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”.
Relacje z rejsu można śledzić na bieżąco na Facebooku!
Zebrane odpady zabrała łódka Nadleśnictwa Pisz, które wsparło też akcję workami i rękawiczkami dla wolontariuszy.
Fundacja Nasza Ziemia dziękuje za wsparcie organizacyjne akcji gminie Pisz i Nadleśnictwu Pisz oraz wolontariuszom za zaangażowanie.
Rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich jest zarówno happeningiem, jak i akcją promującą zmianę postaw wobec środowiska w czasie wypoczynku. W czasie rejsu przedstawiciele Fundacji Nasza ziemia i wolontariusze prowadzą działania edukacyjne i informacyjne, a także angażują turystów do bardziej aktywnego udziału w ochronie środowiska. Już 29 lipca (wtorek) od godz. 12.00 każdy, komu bliska jest idea czystych Mazur będzie mógł się wziąć udział we wspólnym sprzątaniu jednej z najbardziej znanych i tajemniczych wysp na jez. Śniardwy – wyspy Czarci Ostrów. Inicjatywę wspierają: Nadleśnictwo Pisz, gmina Pisz, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurski Park Krajobrazowy.
Źródło: Fundacja Nasza Ziemia