Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
ngo.pl używa plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z serwisuTen komunikat zniknie przy Twojej następnej wizycie.
Dowiedz się więcej o plikach cookies
Code America to nowa inicjatywa pozarządowa i jak piszą jej twórcy “nowy typ organizacji”. W projekcie biorą udział informatycy, specjaliści od tematyki miejskiej i liderzy innowacji
technologicznych.
code
Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie sieci liderów i organizacji, którym zależy na wprowadzeniu zmian nie tylko na poziomie lokalnym, ale także krajowym. Code for America pomaga administracji państwowej tworzyć nowe jednostki organizacyjne, stanowiska oraz polityki, które pozwoliłyby lepiej odpowiadać na współczesne wyzwania i potrzeby obywateli.
Reklama
Organizacja ma również na celu angażowanie obywateli w tworzenie aplikacji, HUB-ów oraz grup, w ramach których wspólnie wypracowywaliby nowe, innowacyjne rozwiązania. Kolejnym obszarem, w którym działa CfA jest wspieranie obywatelskich start-upów i partnerstw publiczno- prywatnych.
Nie tylko dla mieszkańców USA
Działania w tych trzech obszarach mają na celu poprawę relacji pomiędzy państwem i obywatelami. Organizacja chce wspierać zmiany wewnątrz administracji państwowej mające na celu stworzenie warunków sprzyjających powstawaniu innowacji, angażowaniu obywateli do współtworzenia usług publicznych oraz wzmocnienie konkurencji w obszarze rynku rozwiązań z zakresu govtech (ang. skrót od government oraz technology).
Obecnie (do końca lipca 2013) organizacja poszukuje stażystów, którzy chcieliby wziąć udział w jedenastomiesięcznym programie szkoleniowym z zakresu biznesu lub administracji lokalnej. Uczestnicy będą mieć zapewnione ubezpieczenie zdrowotne oraz wynagrodzenie przez cały okres trwania programu. Chętni graficy, projektanci, badacze i animatorzy mogą aplikować poprzez specjalny formularz na stronie programu. Co ważne, do programu aplikować mogą również osoby nie mieszkające w USA.
Źródło: Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia"
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.