Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Już jutro, 6 października, rusza kolejna edycja stołecznego budżetu partycypacyjnego. Jak w latach ubiegłych, każdy mieszkaniec ma możliwość zgłoszenia swojego projektu, dyskutowania o pomysłach innych mieszkańców, a w czerwcu 2017 roku wzięcia udziału w głosowaniu. Ponad 60 mln zł – to kwota, która jest do dyspozycji mieszkańców!
W czwartek, 6 października o godz. 17:30 we wszystkich dzielnicach odbędą się spotkania, na których przedstawione zostaną zasady nowej edycji, plany i priorytety rozwojowe dzielnicy, a także odbędą się nabory do dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy chcieliby pracować w takim zespole i mieć wpływ na kształt budżetu partycypacyjnego w swojej dzielnicy, powinni przyjść na spotkanie i zgłosić swoją kandydaturę do Zespołu. Miejsca wszystkich spotkań.
Zmiany i usprawnienia w czwartej edycji budżetu partycypacyjnego (na podstawie uwag zgłoszonych przez mieszkańców w ramach ewaluacji):
- Wydłużenie etapu głosowania, tak aby mieszkańcy mieli więcej czasu na zapoznanie się z projektami i wybranie tych najbardziej potrzebnych.
- Definicja ogólnodostępności w każdej dzielnicy będzie znana przed etapem składania projektów - każdy zespół ds. budżetu partycypacyjnego, uwzględniając rekomendacje Rady ds. budżetu partycypacyjnego, ustali ją do 23 listopada br. Na podstawie tej definicji weryfikowana będzie ogólnodostępność projektów.
- Zrezygnowanie z podawania nr PESEL na listach poparcia projektu.
- Włączenie etapu dyskusji o projektach do etapu weryfikacji. Przed spotkaniami dyskusyjnymi pracownicy urzędu wstępnie weryfikują projekty i na spotkaniach przekazują informacje o proponowanych zmianach w omawianych projektach.
- Konieczność zachowania oryginału listy poparcia do każdego projektu w przypadku składania projektu elektronicznie do dnia ogłoszenia wyników głosowania (i okazania w razie wezwania przez Urząd Dzielnicy lub jednostkę weryfikujące projekt).
- Zmiana formuły procedury odwołań od wyników weryfikacji. Autor projektu lub jego przedstawiciel prezentuje wniosek o ponowną weryfikację na posiedzeniu Zespołu. Dodatkowo w tym spotkaniu będzie uczestniczył także pracownik, który przeprowadzał weryfikacje szczegółową oraz członek Zarządu Dzielnicy.
- Próg 10 % głosów w trakcie głosowania. Konieczność uzyskania przez projekty przynajmniej 10 % głosów ważnych oddanych w danym obszarze terytorialnym. Nawet jeżeli pozostaną środki finansowe, które pozwoliłyby na jego realizację.
Realizacja projektów w aplikacji Warszawa 19115
Dzięki zmianom wprowadzonym w miejskiej aplikacji mobilnej Warszawa 19115 warszawiacy mogą sprawdzić stan realizacji projektów. Poprzez zakładkę Budżet Partycypacyjny, można na mapie sprawdzić projekty, które powstały w danej okolicy. Dodatkowo w trakcie zgłaszania projektów, dyskusji lub głosowania będzie można bezpośrednio włączyć się w decydowanie o budżecie miasta. Aktualnie z pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego zrealizowanych zostało 315 projektów (94%) spośród 336 wybranych do realizacji. W drugiej edycji zostało zrealizowanych już 51% projektów (334 z 644 wybranych do realizacji).
Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych. Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
Pobierz
-
Harmonogram
pdf ・306.4 kB
Źródło: Urząd m.st. Warszawy - Wydział prasowy
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.