Graffiti, break dance, beatbox – takich rzeczy można było się nauczyć w projekcie „Puls ulicy”, który realizowało Stowarzyszenie na rzecz Młodzieży w Braniewie. Realizatorami projektu oraz instruktorami w nim byli lokalni liderzy młodzieżowi.
Każdy uczestnik miał szansę nauczyć się każdej z trzech sztuk. Celem projektu była integracja oraz rozwój młodzieży. Projekt łamie stereotyp, że hip-hop i tzw. „kultura ulicy” to wandalizm, przemoc i narkotyki.
W sekcji beatbox’u brały udział tylko dziewczyny. Zajęcia beatboxu oraz graffiti odbywały się w ZSB. Uczestniczki nauczyły się podstaw beatbox’u i kilku prostych linii melodyjnych. Podczas zajęć tańca uczestnicy nauczyli się tańca ulicznego z elementami hip-hop, break dance i c-walk. Warsztaty graffiti przybliżyły uczestnikom umiejętność projektowania oraz planowania rysunków, które mogą później powstać na ścianie.
– Jest to bardzo pomysłowy projekt, rozwijający kreatywność. Instruktorzy byli bardzo mili oraz świetnie przygotowani do zajęć, prowadzili je w ciekawy sposób. Bywało różnie jeśli chodzi o uczęszczanie na zajęcia, ale w większości czasu bardzo chętnie przychodziłam na warsztaty – mówi jedna z uczestniczek. – Na pewno kiedyś będę wykorzystywała te umiejętności które nabyłam w tym projekcie. Bardzo chciałabym, żeby takich projektów było więcej i żeby były lepiej promowane.
Podsumowanie projektu jest zaplanowane 5 listopada w Braniewskim Centrum Kultury. Zostaną pokazane prace graffiti, będzie występ break dance oraz pokaz beatbox’u.