Zostań wolontariuszem podczas obchodów 80. rocznicy Powstania Warszawskiego
Miasto poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy wspierających Powstańców podczas 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Chętne osoby pełnoletnie, mogą się zgłaszać do 5 czerwca.
M.st. Warszawa organizuje wolontariat towarzyszący podczas 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się wiele uroczystości i wydarzeń rocznicowych. Wzorem poprzednich lat na obchody do stolicy przyjadą Powstańcy na stałe mieszkający w innych miastach Polski oraz w innych krajach.
Wspieraj Powstańców
Głównym zadaniem wolontariuszy i wolontariuszek będzie wsparcie kombatantów i ich rodzin, zaproszonych na oficjalne obchody. Do wolontariatu zapraszamy otwarte i empatyczne, pełnoletnie osoby, dobrze znające topografię Warszawy. Ważne będą komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie w pracy ze starszymi osobami.
Wyjątkowy wolontariat
Powstańcy Warszawscy są wyjątkowymi gośćmi zapraszanymi na organizowane przez miasto obchody. W tym roku przypada okrągła 80. rocznica Powstania Warszawskiego. Podczas obchodów, Powstańcy szczególnie będą potrzebowali wsparcia – najmłodszy Powstaniec ma 94 lata, a najstarszy 106 lat. Organizowany przez stołeczny samorząd wolontariat będzie niepowtarzalną okazją do poznania i posłuchania historii z ust uczestników tamtych wydarzeń.
Prezydent zachęca do wolontariatu
– Zapraszam do udziału w tym niezwykłym wolontariacie. Razem pokażemy, że Warszawa dba o Bohaterów! Szczególnie przy tej wyjątkowej rocznicy wsparcie ochotników jest niezwykle potrzebne, chcemy zadbać o naszych powstańców jak i najlepszą organizację obchodów – podkreśla prezydent Rafał Trzaskowski.
Oferta wolontariatu towarzyszącego 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, dostępna jest na Miejskim Portalu Wolontariatu – ochotnicy.waw.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 czerwca 2024 r.
Powstanie Warszawskie
1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00 (określanej również jako godzina „W”), wybuchło Powstanie Warszawskie. Powstanie, które było planowane na kilka dni, upadło 2 października 1944, po 63 dniach heroicznej walki o wolność. Było to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń zapisanych na kartach historii stolicy.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy