Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Gdzie powstał targ sezonowy, na którym kupisz warzywa i owoce? W której bibliotece wypożyczysz nowości wydawnicze? Dokąd możesz pójść na spacer z warszawskim przewodnikiem. Sprawdź, jak zmienia się Twoja najbliższa okolica dzięki budżetowi partycypacyjnemu.
Do końca kwietnia br. zostało zrealizowanych już ponad 100 z 644 pomysłów mieszkańców wybranych do wykonania w tym roku w ramach drugiej edycji budżetu partycypacyjnego.
Dzięki uruchomieniu nowego narzędzia, można zapoznać się ze szczegółami projektów wybranych do realizacji, a także sprawdzić aktualne informacje o zaawansowaniu prac nad wykonaniem każdego z nich. - Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia, a przede wszystkim zachęcamy do korzystania z efektów zrealizowanych pomysłów. – mówi Justyna Piwko, koordynator stołecznego budżetu partycypacyjnego. Stan realizacji poszczególnych zadań aktualizowany jest na podstawie informacji nadsyłanych przez dzielnice m.st. Warszawy oraz jednostki miejskie. Szczegółowe informacje na temat konkretnych projektów można uzyskać kontaktując się z koordynatorami ds. budżetu partycypacyjnego.
Nowe narzędzie to m.in.:
- Pełna informacja - dostępna jest treść każdego z projektów wraz z aktualną informacją na temat realizacji każdego z nich.
- Intuicyjna nawigacja - wygodne wyszukiwanie informacji o projektach – możliwość znalezienia interesujących projektów za pomocą filtrów m.in. według dzielnic, kategorii czy fraz lub sprawdzenia lokalizacji na mapie.
- Pasek postępu dla każdego z projektów - oprócz informacji o projektach zrealizowanych i tych w trakcie realizacji, można na bieżąco obserwować stopień zaawansowania prac nad realizacją każdego z 644 pomysłów.
Do wtorku, 31 maja trwa weryfikacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. W tym czasie pracownicy dzielnic oraz jednostek miejskich (np. ZDM, ZTM, ZOM) sprawdzają wszystkie projekty złożone do budżetu partycypacyjnego. Projekty są przesyłane przez koordynatora w dzielnicy do wydziałów/zespołów/jednostek, które będą realizowały dany projekt, jeśli wygra on głosowanie.
Źródło: UM Warszawa
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.