Zmieniaj razem z nami przyszłość branży prawniczej. Badanie „Studenci Prawa w Polsce”
Już po raz kolejny przeprowadzamy wraz z Portalem Pracy i Praktyk Prawniczych praktykiprawnicze.pl badanie „Studenci prawa w Polsce”, największy w skali kraju projekt badający opinię studentów prawa na tematy związane z edukacją prawniczą, szkolnictwem, praktykami oraz rynkiem prawniczym. Wypełnijcie ankietę i miejcie wpływ na przyszłość branży prawniczej! Link do ankiety: https://tiny.pl/w61pn
Zmieniaj razem z nami przyszłość branży prawniczej
Już po raz kolejny przeprowadzamy wraz z Portalem Pracy i Praktyk Prawniczych praktykiprawnicze.pl badanie „Studenci prawa w Polsce” największy, w skali kraju, projekt badający opinię studentów prawa na tematy związane edukacją prawniczą, szkolnictwem, praktykami oraz rynkiem prawniczym.
Badanie ma na celu zbadanie satysfakcji z przyszłego kształcenia prawników i metod nauczania na uczelniach wyższych, oczekiwań związanych ze praktykami oraz rozpoznawalnością kancelarii i firm doradczych na rynku prawniczym.
Zostaniesz poproszony o ocenę poszczególnych aspektów na Twoim wydziale, jak np. dostęp do pomocy naukowych czy działalność pozanaukowa. Wśród pytań pojawiają się także kwestie dotyczące oczekiwań po odbyciu praktyk oraz najważniejsze problemy studentów, z którymi spotykają się na rynku pracy
W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkie osoby studiujące prawo do wypełnienia ankiety - to właśnie Ty możesz zmienić branżę prawniczą!
Wypełnijcie ankietę i miejcie wpływ na przyszłość branży prawniczej! Link do ankiety: https://tiny.pl/w61pn
Wyniki badania w 2022 roku
W ostatniej edycji badania, w którym wzięło udział blisko 1000 studentów prawa z różnych uczelni w Polsce, wyniki pokazują, że 58% badanych studentów jest zadowolonych z jakości kształcenia na swoim wydziale?
Wskazane wyniki są istotnym źródłem informacji dla studentów, kadry naukowej oraz władz wydziału w kwestii jakości kształcenia na wydziałach prawa w Polsce. Dają one możliwość oceny aktualnej sytuacji oraz identyfikacji obszarów wymagających poprawy.
Źródło: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland