Zagłosuj na swoich faworytów do Nagrody BohaterONy 2020 im. Powstańców Warszawskich
Do 14 października można głosować na swoich faworytów do Nagrody BohaterONy 2020 im. Powstańców Warszawskich w siedmiu kategoriach: dziennikarz, firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit i pasjonat. Trwa V edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!.
Nominowani do Nagrody BoharterONy im. Powstańców Warszawskich czekają na Twój głos!
Uhonorowanie Powstańców Warszawskich i edukacja oraz promocja historii Polski XX wieku – to główne cele realizowanej od 2016 roku kampanii BohaterON – włącz historię!. Tegoroczna, V edycja projektu obejmuje nie tylko akcję wysyłania kartek do uczestników walk o stolicę i zbierania funduszy na pomoc bezpośrednią dla nich, ale także Nagrodę BohaterONy 2020 im. Powstańców Warszawskich, w ramach której zostaną wyróżnione osoby, organizacje firmy i instytucje podejmujące od 1 stycznia 2019 r. do 31 lipca 2020 r. działania, które w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną. Nagrody zostaną przyznane po raz drugi. To ostatni moment, by włączyć się w inicjatywę, docenić i zagłosować na nominowanych do Nagrody.
– Zachęcamy do zapoznania się z działalnością realizowaną przez nominowanych i oddania głosu. Doceńmy wspólnie tych, którzy podtrzymują pamięć o naszej historii, w ciekawy sposób opowiadają ją kolejnym pokoleniom Polaków, inspirując ich. Nominowani działają na poziomie lokalnym, ogólnopolskim, a nawet ogólnoświatowym – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, pomysłodawczyni Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich.
Nominowani do Nagrody BoharterONy im. Powstańców Warszawskich
Instytucja:
Muzeum Powstań Śląskich;
Wojska Obrony Terytorialnej;
Narodowy Instytut Dziedzictwa;
Ośrodek "Pamięć i Przyszłość";
Służba Więzienna;
Dziennikarz:
Anna Hałas-Michalska;
Zespół Historii i Serwisów Specjalnych Portalu PolskieRadio.pl;
History Hiking – Łukasz Kazek i Mateusz Kudła;
Anna Ołdakowska z zespołem – TVP Warszawa;
Wojciech Maślanka;
Firma:
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.;
KGHM Polska Miedź S.A.;
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.;
PKO Bank Polski S.A.;
Nauczyciel:
Sławomir Rafalski;
Alina Ślimak;
Adam Lichota;
Paweł Pawłowski;
Barbara Maria Górczewska;
Organizacja non profit:
Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”;
Fundacja Wolność i Demokracja;
Fundacja Orlen;
Fundacja State of Poland;
Stowarzyszenie Gwara Warszawska;
Osoba publiczna:
Jakub Różalski;
prof. Andrzej Nowak;
Marta Manowska;
Arkadiusz Gołębiewski;
Maryla Ścibor-Marchocka;
Pasjonat:
Zespół muzyczny Forteca;
Ferajna z Hoovera;
Anna Szarejko;
Paweł Piechnik;
Bartosz Janiczek.
Za pośrednictwem strony kampanii można oddać głos na swojego faworyta do Nagrody. Wystarczy wybrać jednego nominowanego w każdej z siedmiu kategorii – dziennikarz, firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat – i kliknąć w przycisk “Oddaj głos” znajdujący się u dołu strony https://bohateron.pl/bohaterony-2020/zaglosuj/. Jeden użytkownik może oddać jeden głos na dobę. Na podstawie głosowania internautów w każdej kategorii zostanie wręczony Złoty BohaterON Publiczności.
Po trzech laureatów w każdej kategorii wybierze także Kapituła Nagrody składająca się z przedstawicieli Powstańców Warszawskich, polskiego rządu, historyków, osób publicznych oraz ambasadorów kampanii BohaterON – włącz historię!. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 października w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.
O kampanii BohaterON – włącz historię!
Kampania BohaterON – włącz historię! prowadzona przez Fundację Sensoria i Fundację Rosa, od 2016 roku realizuje działania, którym przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc, które stanowią trzy główne filary kampanii. Sukces minionych edycji projektu to ponad 830 tys. kartek wysłanych do bohaterów walk o stolicę, blisko 1 milion złotych przeznaczonych na pomoc bezpośrednią dla Powstańców, 29 laureatów Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich oraz ponad 700 tysięcy uczniów zaangażowanych w działania edukacyjne.
Źródło: Fundacja Sensoria