Obrazy niejednokrotnie mówią więcej, niż nawet najwyrazistsze zdania. Podane w atrakcyjny sposób potęgują dobre wrażenie. Doskonale wiedzą to twórcy darmowego narzędzia Slide.ly. Witryna umożliwia internautom w kilku prostych ruchach stworzenie funkcjonalnych prezentacji.
Przedstawiane na konferencjach prezentacje, to w większości wytwory powstałe przy użyciu profesjonalnych, dedykowanych do tego celu narzędzi. Zdecydowanie najpopularniejszym programem przy pomocy którego powstają multimedialne pokazy jest wchodzący w skład popularnego Microsoft Office’a Power Point. Istnieją różne alternatywy, w postaci darmowych pakietów biurowych typu OpenOffice. Wciąż są to jednak kombajny wymagające instalacji na komputerze.
Działaj w chmurze
Gdy jednak chcemy przygotować coś szybko i to niekoniecznie kosztem jakości, a naszej prezentacji nie potrzebujemy naszpikować ogromem danych: liczb, tekstów czy wykresów, to z pomocą mogą przyjść nam narzędzia funkcjonujące w chmurze. Na łamach Technologie.ngo.pl niejednokrotnie opisywaliśmy jedno z takich rozwiązań – Prezi. To na tyle popularne narzędzie, że co kilka miesięcy odbywają się specjalne szkolenia, na których uczestnicy poznają jego możliwości. Prezi.com to witryna, która pozwoli nam przygotować nie tylko funkcjonalne prezentacje, w których zastosujemy mnóstwo ponadpodstawowych funkcjonalności, ale także najprostsze efekty, skupiające się na czystym i jasnym przekazie. Narzędzie jest niezwykle rozbudowane i wkrótce na łamach serwisu zaprezentujemy obszerny wpis wskazujący jak praktycznie można wykorzystać Prezi.
Zaprezentuj to, co już opublikowałeś!
Jeśli potrzebujemy szybko, intuicyjnie i naprawdę atrakcyjnie zaprezentować posiadane zdjęcia, świetnym narzędziem jakie możemy zastosować okaże się Slide.ly. Założony w 2010 roku serwis krok po kroku pozwoli nam przygotować prawdziwie unikatowe prezentacje przypominające materiały filmowe z posiadanych przez nas fotografii. Co więcej, gdy zarejestrujemy się w Slide.ly możemy użyć zdjęć, które mamy zapisane nie tylko w komputerze, ale także na Facebooku, Instagramie, Picasie czy w serwisie Flickr. To przydatna informacja dla wszystkich organizacji, które własne fotografie publikują, w którymś z wymienionych serwisów społecznościowych. Dzięki sprzęgnięciu platformy do przygotowywania pokazu slajdów z tymi stronami, proces tworzenia finalnego dzieła znacząco się skraca. Po rozpoczęciu przygody z naszą pierwszą prezentacją, naszym oczom ukazują się serwisy, które wcześniej do niego podłączyliśmy. Wybranie albumu i konkretnych fotografii, jakie chcemy zaprezentować w pokazie jest bardzo prosta. Obrazy wystarczy przeciągnąć do naszej prezentacji. Porządek ich wyświetlania zależy od kolejności fotografii, na które się zdecydujemy.
Szybka prezentacja
Przygotowane w ten sposób dzieło możemy jeszcze wzbogacić o dodatkowe efekty przejść, a także wybrać do niego muzykę. Utwór, który będzie odtwarzany w tle prezentacji może znajdować się w serwisie YouTube lub SoundCloud. Wszystko w efekcie końcowym prezentuje się schludnie, a muzyka sprawia, że całość ogląda się bardzo przyjemnie. Tak powstały obraz możemy umieścić bezpośredni w serwisie społecznościowym, w którym prowadzimy działania naszej organizacji lub pobrać specjalny link, który umieścimy bezpośrednio na stronie internetowej czy blogu organizacji.
Źródło: Technologie.ngo.pl