Dzisiaj przenosimy się na południowy zachód Warszawy. Kandydatury do plebiscytu Stołeczne-Społeczne zgłaszają: Michał Wąsowicz, Burmistrz Dzielnicy Włochy oraz Wiesław Krzemień, Burmistrz Dzielnicy Ursus.
Michał Wąsowicz, Burmistrz Dzielnicy Włochy:
Artystyczny Dom Animacji to dawne Kino Ada. Powstało w latach trzydziestych (1928-1929). Po wojnie funkcjonowało jako Kino Olsztyn do lat siedemdziesiątych. W 2007 roku rozpoczęto remont budynku, który ukończono w 2009 roku. W lutym 2010 roku nastąpiło uroczyste otwarcie. Nawiązując do tradycji kultowego kina w warszawskich Włochach powstał pomysł na nazwę Artystyczny Dom Animacji i hasło „Ada, tu bywać wypada…”. Działania ADY łączą szeroką gamę stałych zajęć warsztatowych i edukacyjnych z bogatą i nowatorską ofertą programową adresowaną dla różnych pokoleń włochowian.
Od samego początku, biorąc pod uwagę zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców w obudowę tego miejsca, stało się jasne, że ADA pełnić będzie rolę centrum społeczno-kulturalnego dla tej części dzielnicy. Otwartość kierownictwa ADY na współpracę i poszukiwanie nowych form aktywności spowodowała, że ten niewielki ośrodek stał się swego rodzaju parasolem rozpiętym nad lokalnymi inicjatywami. ADA ożywia i integruje społeczność poprzez inicjację lokalnych akcji i wydarzeń. Funkcjonuje na różnych polach, nie zawężając swojej aktywności do jednej grupy celowej lub obszaru. Nie rezygnując z działalności kulturalnej kieruje się w kształtowaniu swojego programu wszelkimi potrzebami społeczności.
Ważnym punktem oferty programowej jest działalność KINA STUDYJNEGO ADA. W ramach prezentowanych cyklów filmowych ADA przypomina widzom najciekawsze i najbardziej wartościowe propozycje repertuarowe kina polskiego i światowego. Mamy liczne dowody na to, że zdobyło ono sympatię nie tylko mieszkańców Włochów, ale także coraz częściej odwiedzających nas widzów z całej Warszawy. Artystyczny Dom Animacji aktywnie uczestniczy zarówno w warszawskich, jak i ogólnopolskich wydarzeniach kulturalnych, społecznych i edukacyjnych.
ADA jest wyjątkowym miejscem artystycznym w Warszawie, do którego nie tylko warto zajrzeć, ale regularnie bywać wypada.
Wiesław Krzemień, Burmistrz Dzielnicy Ursus:
Do imprez o charakterze lokalnym należą w szczególności: Przegląd Artystyczny Szkół Ursusa, Prezentacje Kulturalne Przedszkoli Ursusa, Projekt „Rodzina Jednością”, Biennale Sztuki Ursusa, Przegląd Etiud Filmowych, Dzielnicowe Dni Seniora oraz imprezy plenerowe: „Mama, Tata i Ja”, „Bezpieczne wakacje”, „Wakacje, wakacje…”, „Pożegnanie Lata”, Koncerty promenadowe na Scenie Letniej, Kino pod „Gwiazdami”. Ośrodek realizuje cykle imprez: „Salonik Sztuk Arsus”, „Teatr na Styku”, „Jazz po godzinach”, „Niedzielne Spotkania z Teatrem”, Wieczory literackie „Metafory”. Współorganizujemy corocznie imprezy: Dzielnicowy Przegląd Świetlic Szkolnych, Przegląd Piosenki z Dobrym Tekstem „Czułe miejsca”, Międzynarodowe Spotkania Szkół Muzycznych, Warszawską Jesień Poezji. Prowadzimy działalność estradową zapraszając gwiazdy polskich scen muzycznych, teatralnych, tanecznych i kabaretowych.
Ośrodek Kultury wraz z podległymi placówkami organizuje specjalistyczne zajęcia, grupy zainteresowań, kluby, zespoły artystyczne i pracownie. Prowadzi działalność wydawniczą i edytorską. Ośrodek współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, w tym: Fundacją „Świat na Tak”, Stowarzyszeniem Kulturalnym „Carmen”, Fundacją „Kultura Animi”, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Związkiem Sybiraków i Armii Krajowej, TKKF, PTTK „Ursus”, ZHP oraz parafiami na terenie dzielnicy”.
.
Warszawiaku, warszawianko! Kochasz swoje miasto? Lubisz dzielnicę, w której mieszkasz? Znasz stołeczne miejsca społeczne, z których wszyscy możemy być dumni? Zachęcamy do udziału w plebiscycie!
Od 3 lat informuje, radzi, aktywizuje warszawskich społeczników. W serwisie warszawa.ngo.pl, w jednym miejscu, znajdują się informacje o: ciekawych wydarzeniach, konkursach, dotacjach, akcjach społecznych i wiele innych. Serwis powstał dzięki wsparciu ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.
Źródło: informacja własna ngo.pl