„Wisła w turystyce i zrównoważonej energetyce” to kontynuacja publicznej debaty na temat aktywizacji Wisły i terenów nadwiślanych do celów społecznych i turystycznych. Eksperci z zakresu kreacji, promocji, ekonomii, ekologii i energetyki wypracowali wspólne strategie, które zostały upowszechnione na stronie www.konferencja-wisla.pl.
Głównym założeniem tegorocznej konferencji była prezentacja dobrych praktyk i konkretnych rozwiązań z kraju i ze świata, które wpłynęły pozytywnie na odbudowę percepcji rzek i zagospodarowania ich w celach turystycznych i rozrywkowych. Sprawdzone wzorce i metodologia działań zostały zaprezentowane jako case study w trakcie wykładów i przepracowane na warsztatach, aby przystosować do realiów nadwiślańskich.
Efektem konferencji było zainicjowanie nowych idei wiślanych i umożliwienie spotkania różnym grupom docelowo zainteresowanym niniejszymi projektami. Chcemy bowiem wzmocnić wizerunek Wisły jako rzeki o dużym potencjale turystycznym, będącej doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu oraz uprawiania turystyki wodnej i lądowej. Wskazując na konkretne przykłady oraz źródła czerpania pieniędzy na takie realizacje, pragniemy otworzyć drogę samorządom, biznesowi, instytucjom pożytku publicznego do tworzenia swoich własnych działań.
Podczas dwóch dni spotkań eksperci z zakresu kreacji, promocji, ekonomii, ekologii i energetyki prezentowali dobre praktyki i wybrane formuły na realizację działań nad Wisłą. Dzięki wspólnej debacie praktyków i teoretyków, w czasie 5 paneli dyskusyjnych wspólne wypracowano strategie w obszarze: finansowania, biznesu, ekonomii, ekologii, energetyki, które zostały upowszechnione na stronie www.konferencja-wisla.pl.
Źródło: Fundacja Marka Kamińskiego