W tym roku obchodzimy 75. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Z tej okazji w Warszawie organizowane są m.in. tematyczne spotkania, dyskusje, warsztaty i wystawa. Wszystko to pod tegorocznym hasłem Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka: godność, wolność, sprawiedliwość dla wszystkich.
Na świecie żyje 8 miliardów ludzi. Zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka wszyscy są wolni i równi w swoich prawach. Co to właściwie znaczy? Jaki odsetek osób ma świadomość swoich praw? Jak z nich korzystać? Porozmawiajmy!
W tym roku obchodzimy 75. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Z tej okazji organizujemy m.in. tematyczne spotkania, dyskusje, warsztaty i wystawę. Wszystko to pod tegorocznym hasłem Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka: godność, wolność, sprawiedliwość dla wszystkich.
Co w programie? Wystawa “Mamy prawo!”
Warszawski Tydzień Praw Człowieka otworzy wystawa sztuki krytycznej. Wystawa pokazuje różne aspekty praw człowieka, ich wpływ na nasz świat i znaczenie w codziennym życiu.
Kiedy? Od 3 grudnia, wernisaż o godz. 18:00.
Gdzie? „Galeria -1” w Pałacu Czapskich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 5.
Zajęcia w szkołach i bibliotekach
W szkołach i bibliotekach, zaangażowanych w Warszawski Tydzień Praw Człowieka, organizowane będą tematyczne spotkania i warsztaty plastyczne.
Kursy e-learningowe
We współpracy z Amnesty International proponujemy mieszkankom i mieszkańcom Warszawy dostęp do bezpłatnych kursów e-learningowych z różnych obszarów praw człowieka.
Finał
Finałem Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka będzie, otwarte dla wszystkich, spotkanie w formie debaty, paneli dyskusyjnych i warsztatów
Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele i przedstawicieli organizacji pozarządowych m.in. z Fundacji Atypika - Fundacja dla neurokultury, Stowarzyszenia Lambda Warszawa, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji na Rzecz Praw Uczniów.
Kiedy? 9 grudnia, w godz. 11:00-17:00.
Gdzie? ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
W Warszawski Tydzień Praw Człowieka włączają się również miejskie instytucje kultury.
Partnerzy tegorocznej edycji: Amnesty International, Atypika, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Lambda Warszawa, Fundacja na rzecz Praw Ucznia, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, SKM, Jet Line.
Patron medialny: GAZETA.PL
#WarszawaDlaWszystkich
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23