Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego została utworzona
Redakcja ngo.pl (opr.)
Zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy została utworzona Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego na II kadencję na lata 2013–2015. W skład Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 20 osób.
Zarządzeniem nr 42592013 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 7 maja 2013 roku została utworzona Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego na II kadencję na lata 2013–2015.
W skład Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 20 osób:
- siedmiu przedstawicieli Prezydenta m.st. Warszawy – wskazanych przez Prezydenta m.st. Warszawy,
- trzech przedstawicieli Rady m.st. Warszawy – wskazanych Radę m.st. Warszawy,
- dziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych – wskazanych przez organizacje pozarządowe.
Zgodnie z art. 41i ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontaricie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.) do zadań Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego należy w szczególności:
- opiniowanie projektów strategii rozwoju odpowiednio powiatów lub gmin;
- opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych, o której mowa w art. 4, oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy, w tym programów współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy;
- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy;
- udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy;
- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących zadań publicznych, w tym zlecania tych zadań do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, oraz w sprawach rekomendowanych standardów realizacji zadań publicznych.
Organizację oraz tryb działania Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego określa uchwała nr XLIX/1374/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 17 stycznia 2013 r. w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (Dz. U. Woj. Maz. poz. 1162).
Praca w Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego ma charakter społeczny bez prawa do wynagrodzenia.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.