Zapraszamy do udziału w Warszawskiej Burzy Mózgów – wydarzeniu łączącym mieszkanki i mieszkańców Warszawy, organizacje pozarządowe, ruchy miejskie i wszystkich zainteresowanych rozwojem naszego miasta!
WBM to przegląd pomysłów na realizację strategii rozwoju Warszawy 2040+. Podczas spotkania skupimy się na celach strategicznych i przypisanych do nich kierunkach działań. Prelegentki i prelegenci WBM będą mieli okazję przedstawić swoje propozycje rozwiązań odpowiadających na wyzwania, przed którymi stoi Warszawa w perspektywie najbliższych 20 lat.
Format WBM narodził się w trakcie prac nad poprzednią strategią (#Warszawa2030). Przygotowując nową strategię rozwoju Warszawy, ponownie zaprosimy mieszkanki i mieszkańców do otwartej dyskusji, aby mogli aktywnie włączyć się w planowanie rozwoju stolicy.
Kiedy i gdzie?
15 marca 2025 roku (sobota) w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56
Jak wziąć udział?
Dla słuchaczek i słuchaczy
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja. Formularz będzie dostępny od 4 lutego 2025 roku.
Dla prelegentek i prelegentów
Jeśli masz ukończone 15 lat i chcesz podzielić się swoimi pomysłami i wystąpić podczas spotkania, zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji! Twoje wystąpienie musi:
- dotyczyć wybranych celów strategicznych określonych w strategii rozwoju Warszawa 2040+ (założenia programowe);
- podejmować tematy problemowe w realizacji strategii i proponować konkretne rozwiązania;
- w ich realizację musi być włączony samorząd warszawski;
- być zwięzłe i trwać maksymalnie 10-15 minut (dokładny czas przewidziany na jedno wystąpienie określimy na podstawie liczby zgłoszeń).
Jedna osoba może zgłosić kilka propozycji prezentacji, jednak podczas WBM zaprezentuje tylko jedną. Zależy nam, aby w spotkaniu wzięły udział osoby reprezentujące różne grupy mieszkanek i mieszkańców, co pomoże nam lepiej zrozumieć ich perspektywy i różne punkty widzenia.
Zgłoszenia można przesyłać do 3 lutego 2025 za pośrednictwem formularza. Nie będziemy brać pod uwagę zgłoszeń przesłanych w inny sposób.
Najpóźniej do 21 lutego autorki i autorzy otrzymają informację zwrotną o tym, czy nadesłane przez nich zgłoszenia zakwalifikowaliśmy do wystąpienia.
Osoby zainteresowane wystąpieniem będą mogły wziąć udział w spotkaniu informacyjnym online 20 stycznia.
Spotkanie dla zakwalifikowanych osób odbędzie się 27 lutego.
Szczegółowy harmonogram:
16 grudnia – rozpoczęcie naboru wystąpień
20 stycznia – spotkanie informacyjne online dla osób zainteresowanych zgłoszeniem wystąpienia (godz. 18:00-19:30)
3 lutego – zakończenie naboru wystąpień
21 lutego – ogłoszenie listy wybranych wystąpień
27 lutego – spotkanie informacyjne online dla zakwalifikowanych prelegentek i prelegentów (godz. 18:00-19:30)
Zgłoszone propozycje nie są zobowiązaniem do ich automatycznej realizacji, ale mogą stać się cennym wkładem w planowanie rozwoju miasta.
Jak będzie przebiegać wydarzenie?
Spotkanie będzie podzielone na sesje zorganizowane na podstawie wybranych kierunków działań, ich związki lub cele strategiczne (podział będzie zależny od tematyki nadesłanych zgłoszeń). Podczas kolejnych sesji prelegentki i prelegenci wygłoszą krótkie prezentacje – do 15 minut. Podsumowaniem każdej sesji będzie dyskusja, w której uczestniczki i uczestnicy będą mogli podzielić się przemyśleniami i zadać pytania prelegentkom i prelegentom.
Pomiędzy sesjami zapraszamy do rozmów przy kawie i herbacie.
Informacje dodatkowe
Informujemy, że Warszawska Burza Mózgów, odbywająca się 15 marca 2025 r. (sobota) w Centrum Kreatywności Targowa, będzie rejestrowana w formie zapisu audiowizualnego (transmisja wideo online oraz fotograficzna).
Zapis audiowizualny ze spotkania będzie dostępny na kanale YouTube m.st. Warszawy oraz na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy i jego podstronach oraz w mediach społecznościowych (na oficjalnych profilach m.st. Warszawy).
Udział w spotkaniu jest dobrowolny i równoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników spotkania, poprzez zamieszczenie jego transmisji oraz dokumentacji fotograficznej w wyżej wymienionych kanałach komunikacyjno-informacyjnych urzędu.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd m.st. Warszawy.
Serdecznie zachęcamy do udziału i dzielenia się swoimi pomysłami na przyszłość Warszawy!
Kącik dla dzieci
Na spotkaniu będzie kącik dziecięcy (w przestrzeni za windą od strony sali kawiarnianej). Zapewniamy opiekę animatorki!
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami słuchu
Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Będzie również pętla indukcyjna. Nie musisz wcześniej zgłaszać tych potrzeb.
Dostępność architektoniczna
Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (bezprogowe wejście i przejścia między pomieszczeniami oraz dostępna toaleta). Cała przestrzeń konferencyjna jest na poziomie 0.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy