Znamy już pomysły, które są realizowane w ramach projektu „63 działania na 63 dni powstania”. Warszawiacy wykazali się dużą kreatywnością proponując bardzo szeroki przekrój inicjatyw – od projektów upamiętniających Powstanie Warszawskie, poprzez poprawę najbliższego otoczenia po festyny rodzinne.
Zgłoszono blisko 80 wniosków, nie wszystkie zostały zaakceptowane, bowiem część nie spełniała wymagań formalnych lub merytorycznych. Te, które pozytywnie oceniła komisja są niezwykle twórcze. Z 50 pozycji ponad 25 łączy się z historią Powstania Warszawskiego. Są wśród nich tak ciekawe propozycje jak np. „Śladami małych powstańców” z Woli, „Ludność cywilna w powstaniu – wycieczka autokarowa” – Warszawa, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, „Wycieczka kanałem” Śródmieście, „Piknik wielopokoleniowy poświęcony wspomnieniom powstańczym z grą terenową - Puszcza Kampinoska i Laski” czy „Organizacja wycieczki rowerowej śladami grupy AK Kampinos”.
Mieszkańcy zgłaszali także pomysły, które mają na celu poprawę lub estetyzację ich najbliższego otoczenia jak np. instalacja ławki na ul. Polnej, odtworzenie ciągłości żywopłotu przy ul. Króla Maciusia, rewitalizacja podwórka między blokami przy ul. 29 Listopada, stojaki na rowery czy zakup tablicy ogłoszeń na Pradze-Południe.
Zgłoszono również pomysły mające na celu integrację sąsiedzką jak np. festyn rodzinny na Pradze-Południe, piknik sąsiedzki na ul. Mołdawskiej, trening kabaretowy na Ochocie czy stworzenie wypożyczalni gier planszowych w Śródmieściu.
„63 działania na 63 dni powstania” to jeden z projektów społecznych m.st. Warszawy towarzyszących obchodom 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Hasło nawiązuje do 63 dni trwania walk zapraszając mieszkańców Warszawy do wspólnego działania na rzecz swojego miasta, zaangażowania się w poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności i miejscowej infrastruktury.
Autorzy zaakceptowanej propozycji mogą liczyć na dofinansowanie do 1500 zł, ale muszą także swój pomysł zrealizować angażując się osobiście.