Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
- edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii za nami. W pole sztuki weszło z nami aż 3350 osób, które odwiedziły trwającą 9 dni wystawę finałową w Muzeum nad Wisłą.
Zachęcamy do obejrzenia RELACJI FILMOWEJ z wernisażu wystawy finałowej. Wysoki poziom 25 prac finałowych i wyjątkowa przestrzeń wystawiennicza przyciągnęły tłumy zwiedzających, artystów, a także profesjonalnych krytyków. Tegoroczne burzliwe obrady jury wyłoniły aż 5 laureatów, po raz pierwszy przyznając dwie nagrody specjalne - Nagrodę Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz Nagrodę Jury.
Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć prac finałowych na wystawie w Muzeum nad Wisłą, przygotowaliśmy specjalny SPACER 3D po ekspozycji. To doskonały sposób na zapoznanie się z propozycjami młodych twórców bez wychodzenia z domu.
Polecamy jeszcze wywiad na łamach Tygodnika POLITYKA z tegorocznym laureatem Nagrody Głównej konkursu APH, Mateuszem Sarzyńskim, który już wkrótce rozpocznie swój miesięczny pobyt rezydencyjny w światowej stolicy sztuki nowoczesnej - Nowym Jorku. Młody artysta, który rocznie tworzy ponad 300 prac, opowiada między innymi o swoich inspiracjach i o tym, jakie ma pomysły na przyszłość.
Zakończenie 17. edycji konkursu to dla Fundacji APH czas na podsumowania i nowe wyzwania. Wyjątkowość naszego projektu polega bowiem właśnie na tym, że artystyczna podróż - nasza i naszych finalistów oraz laureatów - trwa przez cały rok. Młodych twórców wysyłamy w świat. Ich prace również są w podróży - prezentujemy je w galeriach w całym kraju, gdzie pokazywane są szerokiej publiczności.
Źródło: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.