Umowa dotacyjna - jak każda inna umowa - powinna być przed podpisaniem przeczytana i zaakceptowana ze zrozumieniem. A potem ze zrozumieniem stosowana w czasie realizacji projektu. Doradczynie SCWO podpowiadają warszawskim organizacjom pozarządowym, które otrzymały niedawno dotację i będą podpisywały umowy o (do)finansowanie zadań publicznych, na które paragrafy należy zwrócić szczególną uwagę i o co warto zawalczyć.
Wiele konkursów dotacyjnych ogłoszonych przez Urząd m.st. Warszawy jest już rozstrzygniętych. Niedługo będą podpisywane umowy (Urząd ma na ich przygotowanie 60 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert, z wyjątkiem umów dotyczących zadań, których realizacja rozpoczyna się później niż 60 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert).
W zarządzeniu Prezydent m.st. Warszawy tzw. procedurze dotacyjnej znaleźć można wzór umowy o realizację zadania publicznego (potocznie nazywanej „umową dotacyjną”). Wzór ten obowiązuje we wszystkich miejskich biurach i wydziałach dzielnic. Jednakże biura i dzielnice mogą go zmieniać, dopisywać jakieś ustalenia, choć nie powinno to wpływać na zmianę „ducha umowy”, czyli teoretycznie powinny pogarszać warunków umowy dla żadnej ze stron. Dlatego warto znać wzór, by móc i uważnie i przeczytać swoją własną umowę i w razie czego być gotowym do wyjaśnień i negocjacji.
Zapraszamy!
Wyjaśnienia powstały z pomocą Centrum Komunikacji Społecznej.
Pobierz
Źródło: inf. własna (warszawa.ngo.pl)
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23