Targowa 2.0 vel Targowa dla Ludzi, Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców MICHAŁÓW
Projekt zakładał stworzenie na Pradze, na ulicy Targowej przestrzeni przyjaznej dla wszystkich uczestników życia miejskiego, z uwzględnieniem potrzeb pieszych, osób niepełnosprawnych oraz rowerzystów.
Dlaczego Wasza inicjatywa była ważna dla Warszawy?
Projekt zakładał stworzenie na Pradze, na ulicy Targowej przestrzeni przyjaznej dla wszystkich uczestników życia miejskiego, z uwzględnieniem potrzeb pieszych, osób niepełnosprawnych oraz rowerzystów. Projekt zakończył się dużym sukcesem. Symbolem zmian było odtworzenie naziemnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Targowej/Ząbkowskiej/Okrzei. Wcześniej, przez 40 lat, piesi musieli korzystać z niefunkcjonalnego przejścia podziemnego. Efekty projektu pozostały też w sferze niematerialnej – zmieniło się postrzeganie centrum Pragi. Targowa inspiruje do walki o ulice dla Ludzi w innych częściach Warszawy.
Jakie korzyści przyniosła uczestnikom?
Dzięki realizacji projektu piesi i rowerzyści odzyskali przestrzeń na chodnikach, udało się również uporządkować parkowanie oraz przywrócić naziemne przejścia dla pieszych. Przyjazna przestrzeń Targowej powinna też pozytywnie oddziaływać na przedsiębiorców.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl