Bartosz Berestecki, prezes PayTel (wiodącego dostawcy usług płatniczych na polskim rynku), został fundatorem organizacji wspierającej młodych artystów. Już w piątek, 23 czerwca, odbędzie się pierwsze wydarzenie organizowane przez Fundację Beresteckich, podczas którego goście będą mieli okazję obejrzeć wernisaż prac artystki młodego pokolenia – Lindy Lach.
Według spisu organizacji pozarządowych, w Polsce istnieje ponad cztery tysiące fundacji zajmujących się szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Do tego grona dołączy wkrótce Fundacja Beresteckich, która jest tworzona w celu wspierania, rozwijania i promowania różnorodnych dziedzin sztuki oraz twórczości artystycznej. To inicjatywa mająca na celu przyczynienie się do rozwoju polskiej sceny artystycznej oraz wspierania młodych artystów w ich twórczych dążeniach. Fundacja ma na celu tworzenie nowych możliwości dla artystów, umożliwiając im rozwój swoich talentów, eksperymentowanie z różnymi formami sztuki i otwieranie ich na szerszą publiczność, zwłaszcza z kręgów biznesowych.
Misją fundacji jest stworzenie otoczenia, w którym artyści mogą pogłębiać swoje umiejętności, tworzyć nowe dzieła i angażować się w dialog artystyczny.
Fundacja powstaje z pasji rodziny Beresteckich do sztuki oraz chęci wspierania młodych artystów.
„Sztuka zawsze mi towarzyszyła, jest to nieodłączny element mojego życia. Uważam, że obcowanie z artystami oraz ich dziełami bardzo nas wzbogaca – intelektualnie i emocjonalnie. Artyści ze swoją nieodłączną wrażliwością inaczej patrzą na świat, potrafią się zatrzymać, dostrzec niuanse, których my normalnie nie widzimy. Potem możemy je zauważyć w ich pracach, w których pokazują też część siebie. To bardzo osobiste doświadczenie, jeśli pozna się twórcę i jednocześnie porozmawia o jego dziełach. Sztuka i obcowanie z nią ma na nas istotny wpływ – wrażliwość, kreatywne myślenie, inna perspektywa spojrzenia na rzeczywistość” – mówi Bartosz Berestecki, prezes PayTel i założyciel Fundacji Beresteckich, i dodaje: „Planujemy kolejne wydarzenia, w których będą brali udział twórcy oraz ich publiczność, co pozwoli im na bliższe poznanie się, odkrywanie, przenikanie dwóch światów”.
Fundacja będzie opierać się na wsparciu społeczności i prywatnych darczyńców, którzy rozumieją wartość sztuki i jej wpływ na społeczeństwo.
Już w piątek, 23 czerwca, odbędzie się pierwsze wydarzenie organizowane przez Fundację Beresteckich, podczas którego goście będą mieli okazję obejrzeć wernisaż prac artystki młodego pokolenia – Lindy Lach.
Zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o kontakt: sekretariat@fundacjaberesteckich.pl, w tytule maila wpisując “Wernisaż”.
O artystce
Linda Lach (ur. 1995 r.), artystka wizualna. W swej twórczości łączy różne media, od rzeźby i malarstwa po instalacje i dźwięki. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2022, nagroda za najlepszy dyplom). W swoich pracach zajmuje się stykiem nauki i sztuki poszukując nowych możliwości na zwizualizowanie pozyskiwanych danych. Szkicuje wykresy oparte o algorytmy. Interesuje ją powtarzalność i relacje człowieka ze światem cyfrowym. W danych szuka odpowiedzi na pytania dotyczące pamięci i tożsamości w świecie fałszywej ewolucji. Przetwarza pozyskane informacje, zapętlając je i rozszczepiając. Ma na swym koncie wiele wystaw indywidualnych i grupowych. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Źródło: Fundacja Beresteckich