Liczymy, że dzięki naszym działaniom młodzi warszawiacy poczuli się superbohaterami swojego języka – pracę nad zachowaniem go pięknym zaczęli od siebie!
1. Dlaczego Wasza inicjatywa była ważna dla Warszawy?
Co odpowiedzieć kiedy ktoś napisze do Ciebie: „IMHO ya gf jest xlnt” (tłumaczenie: Moim skromnym zdaniem Twoja dziewczyna jest świetna.) lub „werubn w wknd?” (tłumaczenie: Gdzie byłaś w weekend?)? Nie zrozumieć takiej wypowiedzi, to przecież wtopa na maksa i totalny obciach! To nie jest żaden obcy język. Takim właśnie językiem posługuje się dzisiejsza młodzież. Nie dość, że wielokrotnie narusza on normy poprawnościowe i nierzadko zawiera wulgaryzmy, to jeszcze bardzo często stanowi zapożyczenia języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Podczas organizowanych przez nas gier miejskich pokazywaliśmy młodzieży, że język polski jest piękny, a dbanie o jego piękno to korzyść dla nas wszystkich.
2. Jakie korzyści przyniosła uczestnikom?
Superbohater to zazwyczaj zwykły człowiek, który nie mogąc znieść niesprawiedliwości, bierze sprawy w swoje ręce i zwalcza szeroko pojęte zło. Cechuje się nadprzyrodzonymi zdolnościami i supermocami. Tym projektem chcieliśmy pokazać młodzieży, że oni sami mają ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz język. Że jeśli tylko zechcą mogą stać się superbohaterami i wspólnie uratować język polski przed złem.
Liczymy, że dzięki naszym działaniom młodzi warszawiacy poczuli się superbohaterami swojego języka – pracę nad zachowaniem go pięknym zaczęli od siebie!
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl