Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczęła realizację projektu Dostępna Informacja. W jego ramach pod kątem dostępności przebadanych zostało 3000 publicznych serwisów. Z analizy wynika, że aż 75% publicznych serwisów nie spełnia standardów dostępności lub spełnia tylko częściowo, przez co osoby niepełnosprawne mogą mieć kłopot z korzystaniem z takich stron.
Każdy z serwisów przeanalizowano w kontekście obowiązującego w Polsce prawa nakazującego, aby publiczne strony internetowe spełniały wymogi dostępności określone w Web Content Accessibility Guidelines 2.0 na poziomie podwójnego A.
Każdy podmiot, którego serwis internetowy został przebadany, otrzyma informację o poziomie jej dostępności. Wraz z raportem poaudytowym, dostarczone będą wskazówki jak należy poprawić odnalezione nieprawidłowości. Niezależnie od tego, na stronie projektu: http://www.fdc.org.pl/pdi/ zostały opublikowane materiały informacyjne na temat dostępności stron oraz dokumentów elektronicznych.
Oprócz wspomnianych materiałów umieszczone zostały również narzędzia umożliwiające dokonanie samodzielnej analizy poziomu dostępności dowolnej strony internetowej.
W ramach projektu Dostępna Informacja uruchomiony został także punkt konsultacyjny, poprzez który przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego mogą uzyskać informacje na temat udostępniania informacji dla osób niepełnosprawnych. Dotyczy to zarówno kwestii prawnych jak i technicznych. Pytania można kierować na adres poczty elektronicznej konsultacje@firr.org.pl lub drogą telefoniczną pod numerem: 663 883 600.
Projekt jest współfinansowany ze środków Banku Gospodarki Żywnościowej.
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.