3 maja 2014 r. w Rzeszowie już po raz jedenasty odbyło się „Święto Paniagi”. Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa, już po raz trzeci brało udział w tym pięknym wydarzeniu, jest to doskonała okazja do zaprezentowania mieszkańcom Rzeszowa i turystom naszych zasobów kultury i sztuki w formie ulicznego jarmarku. Wzdłuż ulicy 3-go Maja zaprezentowali się m.in. producenci wyrobów rękodzielniczych, rzemieślniczych i żywności ekologicznej.
STOWARZYSZENIE LUDZI TWÓRCZYCH - XI ŚWIĘTO PANIAGI - RZESZÓW 2014
W dniu 3 maja 2014 roku w Rzeszowie już po raz jedenasty odbyło się „Święto Paniagi” – impreza kulturalna organizowana przez Urząd Miasta Rzeszowa i Estradę Rzeszowską na ulicy 3-go Maja w Rzeszowie.
Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa, już po raz trzeci brało udział w tym pięknym wydarzeniu, jest to doskonała okazja do zaprezentowania mieszkańcom Rzeszowa i turystom naszych zasobów kultury i sztuki w formie ulicznego jarmarku. Wzdłuż ulicy 3-go Maja zaprezentowali się m.in. producenci wyrobów rękodzielniczych, rzemieślniczych i żywności ekologicznej.
Po przejściu wymaganej przez Organizatorów procedury nasze Stowarzyszenie zostało zakwalifikowane do udziału w tej wystawie z uwagi na bardzo zróżnicowaną i ciekawą ofertę.
Autorzy rękodzieła zaprezentowanego w Rzeszowie:
Stefania Bąk z Przysietnicy – wyroby ze słomy, serwety
Ludniła Chrobak ze Wzdowa – wyroby szydełkowe
Barbara Florek – gobeliny oraz biżuteria artystyczna
Ryszard Kielar z Bliznego – artystyczne wyroby z drewna
Krystyna Łobaza z Brzozowa – wyroby szydełkowe, haft gobelinowy
Helena Młynarska z Brzozowa – serwety richelieu, haft gobelinowy
Zofia Rzepka z Przysietnicy – haft gobelinowy
Teresa Sieńczak z Turzego Pola – wyroby artystyczne
Dorota Świder z Gwoźnicy – wyroby szydełkowe
Zofia Więcek z Golcowej – haft gobelinowy
Bożena Wrona z Starej Wsi – haft gobelinowy
Członkowie Stowarzyszenia Ludzi Twórczych poprzez swoje systematyczne działania przyczyniają się do promocji regionu na terenie Polski, zaszczepiają aktywność kulturową i artystyczną w społeczności lokalnej, pobudzają do działania kolejne osoby wstępujące do stowarzyszenia, rozwija się również dialog międzypokoleniowy tj. wymiana doświadczeń, wiedzy i spostrzeżeń. Należy również wspomnieć o różnych propozycjach dot. prezentacji, współpracy, itp, które otrzymują członkowie Stowarzyszenia w zależności od technik w jakich wykonują swoje rękodzieło.
Małgorzata Chmiel
Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie
autorka zdjęć : Dorota Świder
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa